Vánoční výstava 2014 zahájena

Plakát výstavy betlémů 2014

Plakát výstavy betlémů 2014

Ve středu 26. listopadu 2014 byla v Mincovně zahájena již tradiční prodejní vánoční výstava dekorací a ozdob a dalších dárkových předmětů. Současně probíhá i výstava betlémů v prvním patře Mincovny.

Jak již vylo uvedeno dříve, výstava probíhá ve dnech 26. listopadu až 05. prosince 2014, vždy od 09 do 17 hodin (v pátek 28. listopadu do 20.00 hodin, a to v souvislosti s rovněž tradičním rozsvěcením vánočního stromu na náměstí Jiřího z Poděbrad). Na tuto výstavu, která zaujímá dvě místnosti v přízemí Mincovny, je vstup volný. Opět zde lze najít exponáty, jež mají i charitativní smysl – například na podporu Azylového domu svaté Ludmily v Mokrovratech.

Souběžně s touto výstavou a poté ještě od 06. do 10. prosince (v tomto druhém týdnu vždy „jen“ od 09 do 16 hodin) probíhá výstava betlémů. K vidění jsou artefakty keramické, dřevěné či papírové a taktéž jeden betlém z nepříliš trvanlivého spotřebního materiálu, totiž z perníku (z toho jedlého, za který se – aspoň zatím – nezavírá; narkomani si zde tedy na své nepřijdou). Tato výstava je umístěna v jedné místnosti v prvním patře a tam se vybírá vstupné, a to ve výši 1 Kč (slovy: jedna koruna česká)- A opět na jednom z betlémů najdeme novoknínský motiv – na rozdíl od loňska nikoli na tom perníkovém, nýbrž na jednom z těch keramických, které tentokrát převažují.

Zejména na první z výstav lze doporučit přijít raději dříve než později – již během prvního dne byly některé exponáty prodány.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Náboženství, Nový Knín, Oznámení, Reportáže, Zprávy se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s