Vánoční přání 2014

Vánoce 2014

Přeji všem svým čtenářům (jakož i čtenářkám a čtenářatům) Vánoce co nejradostnější a bez zbytečných stressů. A hlavně možnost mít je takovými, jakými si je sami chtějí udělat. A nejen Vánoce, nejlépe celé životy.

Článek o Vánočním příměř 1914, který vyšel v Novoknínském zpravodaji 2014, jsem umístil do svého „osobního“ blogu.

„Technické“ poznámky:

Většina překladů je z mé strany bez záruky, zpravidla byly převzaty z internetového slovníku https://glosbe.com/. Těm, na jejichž jazyk jsem zapomněl, se omlouvám. U romského změní byl použit slovenský dialekt – celosvětová kodifikace spisovné romštiny, pokud vím, dosud neproběhla, takže ji z tohoto důvodu použít nelze. Odráží se to asi hlavně v použití u nás obvyklých nabodeníček a spřežky „ch“ – setkal jsem se i se zápisem Baxtali Karačoňa, ruští Romové používají azbuku (a je možné, že pro Vánoce používají jiný výraz než z maďarštiny obšlehnuté slovo karačoňa – zatím jsem v ruských internetových zdrojích překlad do romštiny nenašel).

Podkladový obrázek zachycuje část (celoročně, tj. nejen o Vánocích, dostupného)  dřevěného betléma na návsi v Jílovocích v okrese České Budějovice, fotku samotnou (bez předělávky na výše zobrazené vánoční přáníčko) lze prohlédnout či stáhnout zde: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Nativity_scene_in_J%C3%ADlovice#mediaviewer/File:Jilovice-2014-08-12-Jeslicky-02-detail.JPG, je licencována pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International (neboli krátce: uveďte autora, při předělávkách – vytváření odvozeného díla – zachovejte licenci)

Příspěvek byl publikován v rubrice Přání se štítky , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.