Vánoční vystoupení kostelního sboru

V nejbliších dnech, 26. a 27. prosince 2015, se uskuteční dvě vystoupení knínského kostelního sboru.

Jak již bylo uvedeno, dne 26. prosince od 16 hodin se v novoknínském kostele svatého Mikuláše uskuteční vánoční koncert kostelního sboru a jeho hostů z řad hudebníků. Na pořadu bude vedle několika známých i méně známých koled (včetně několika vánočních písní ze zpěvníku Hosana)  i Kyrie, Sanktus, Benedictus a Agnus Dei z Missy Pastoralis in D od Františka Xavera Brixiho (ve Wikipedii je veden v této podobě s oběma „i“ v příjmení měkkými, v notovém materiálu sboru je uveden jako Brixy s „y“ na konci, která z verzí příjmení je správnější, nejsem s to jednoznačně určit, i když osobně bych se přikláněl spíše k „měkčí“ variantě).

Uvedená mše je v latině (pravda text Kyrie je do latinské podoby převzat z řečtiny, zatímco výraz Sabaoth ve výrazu Deus Sabaoth v čáati Sanctus je převzat z hebrejštiny), ale protože její text je v podstatě původním latinským zněním textu liturgického (jen s nějakými repeticemi navíc, aby šlo lépe rozvinout hudební složku díla), nemělo by jeho pochopení činit potíže.

Během koncertu se u skuteční i požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky.

Jesličky na návsi v Jílovicích u Borovan (okres České Budějovice)

Jesličky na návsi v Jílovicích u Borovan (okres České Budějovice)

 

Dalším vystoupením pak bude koncertní provedení Rybovy České mše vánoční Hej mistře v kapli svatých Jana a Pavla (římských mučedníků, jejichž smrt je obvykle datována 26. červnem 362) v Libčicích (míněny samozřejmě ty u Nového Knína), a to dne 27. prosince 2014 od 15 hodin.

Libčická kaple svatých Jana a Pavla po koncertě 29. prosince 2010

Libčická kaple svatých Jana a Pavla po koncertě 29. prosince 2010

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Libčice, Náboženství, Nový Knín, Partnerství Ledro - Nový Knín se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s