Silvestrovský výstup na Veselý vrch 2014 ve znamení mrazu a sněhu

Proti těžbě zlata: s úsměvem, ale důsledně

Proti těžbě zlata: s úsměvem, ale důsledně

Ani o letošním Silvestru nesměl chybět již tradiční (již osmý) hromadný výstup na Veselý vrch nad Mokrskem. Stejně jako v předchozích letech se startovalo v Prostřední Lhotě na prostranství naproti křižovnickému špýcharu. Letos v počasí mrazivějším než loni, a tak se pod nohama účastníků a účastnic výšlapu vedle dobře „zašité“ zhruba stovky tun zlata (obletované momentálně dravci z druhé půlky Zeměkoule) nacházela i sice slabá, ale oproti tomu jemně rozptýlenému a v hlubinách ukrytému zlatu velmi dobře viditelná vrstvička sněhu.

Lidí přišlo méně než loni, ale spíše než počasí (před rokem to také nebylo pro turistiku nejvhodnější) to lze přičítat tomu, že výše zmínění mokrského zlata chtiví dravci jsou přece drženi aspoň trochu víc zkrátka než před rokem, byť úplně zažehnáno to pořád ještě není. S menším počtem lidí pořadatelé ostatně počítali, což se projevilo v nižším počtu vyrobených upomínkových placek – takže nakonec jich bylo vlastně málo…

Stejně jako v předchozích letech ani letos nechyběla možnost drobného občerstvení, vystoupit bylo možno i na rozhlednu, z důvodu počasí však příliš daleko vidět nebylo. A nechyběla ani chvilka muziky. A pak už se lidé rozcházeli a rozjížděli do svých domovů s podvědomým přáním i o dalším Silvestru šlapat do vrchu a ne se spouštět do zlatokopy vyhloubené jámy. Ale to bude zase až za rok, mnohem blíže je novoroční, tedy zítřejší, výstup na Mikuli (pro neznalé místních poměrů: to je ten kopec, který je na oficiálních mapách označen jako Chvojná).

Samotný průběh silvestrovského výstupu na Veselý vrch snad nejlépe zachycují fotografie v galerii níže.

Příspěvek byl publikován v rubrice Prostřední Lhota, Reportáže, Tělovýchova a sport, Zlato v Mokrsku, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Silvestrovský výstup na Veselý vrch 2014 ve znamení mrazu a sněhu

  1. Anonymní napsal:

    Ahoj Miloši, díky za čerstvou reportáž ze včerejšího výstupu na Veselý vrch.
    Pavel Zahajský

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s