Mikule ve znamení měknoucího sněhu

I letos vedla trasa přes Sudovice

I letos vedla trasa přes Sudovice

Ani Nový rok 2015 se nemohl obejít bez výstupu na Mikuli (pro neznalé místních poměrů: na oficiálních mapách je tento kopec zobrazen pod názvem Chvojná) pořádaný místní tělocvičnou jednotou Sokol. Stejně jako silvestrovský výstup na Veselý vrch si i tato akce získala své pravidelné účastníky a účastnice, i když se jednalo „teprve“ o čtvrtý ročník (na Veselý vrch se včera šlo už poosmé). Proti včerejšku se mírně oteplilo, sníh měkl a tál, bylo proto větší vlhko. Nicméně zájemce (a zájemkyně) to ani zdaleka neodradilo.

Jako obvykle se na místě srazu shromáždila jen část účastníků a účastnic, další se přidávali postupně na trase (zatímco část pro změnu sice vyrazila rovněž z místa srazu, avšak s předstihem) – šlo se přes Sudovice a pak nahoru kolem domu rodiny Seitzových, takže zastavěným územím tedy vedla ddost dlouhá část trasy na to, aby se lidé měli kde přidávat. Na vrcholu Mikule tak bylo opět docela slušně plno, pořadatelé počet přítomných odhadli zhruba na 150 až 160.

Ti, kdo dorazili až na vrchol, opět obdrželi skleničky s motivem výstupu. Podávala se i rovněž tradiční novoroční čočka (prý velmi dobrá, nicméně to nemohu potvrdit z vlastní zkušenosti, opět do ní bylo zamícháno nějaké uzené maso, takže nic pro vegetariány), bylo k mání i něco k pití. Určitě čaj, ale i něco tvrdšího – bylo lze spatřit láhve s božkovskou lihovinou, která se před vstupem do €U nazývala „tuzemským rumem“.

Poté, co dorazili i ti nejpomalejší, přivítal Jirka Korotvička jménem Sokola všechny přítomné, popřál jim mnoho štěstí do nastávajícího roku a pronesl přípitek.

Sestup dolů pak byl víceméně individuální, lidé odcházeli postupně. Někteří využili této příležitosti k tomu, aby navštívili hroby svých blízkých na novoknínském hřbitově, případně rozsvítili svíčky. Někteří šli rovnou, někteří kolem hřbitova ani nešli a zamířili ke svým domovům kratšími cestami.

Novoroční výstup na Mikuli 2015 je za námi, na shledanou opět za rok! (Další výstupy by měly následovat na Bílou sobotu – Besedná, tentokrát už s novou Drtinovou rozhlednou a na Silvestra samozřejmě jít opět na Veselý vrch šlapat po mokrském zlatě (a vědět, že některé hodnoty jsou nad zlato).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Reportáže, Sudovice, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Mikule ve znamení měknoucího sněhu

  1. Anonymní napsal:

    Ahoj Miloši, díky za čerstvou reportáž z novoročního výstupu na Mikuli.
    Pavel Zahajský

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.