Oficiální městský web má RSS zdroj

Oficiální městský web má RSS zdroj. Chtělo by se říci: konečně!

V praxi to znamená mimo jiné to, že ti, kdo používají nějaký program pro stahování elektronické pošty (e-mailů) na svůj počítač (například program Mozilla Thunderbird), si v něm mohou zřídit účet pro odebírání zpráv z tohoto zdroje a odebírat je bez toho, že by museli pravidelně navštěvovat příslušný web a pátrat, zda, a pokud snad ano, co je v něm nového. A dodávám, že když jsem volal po tom, aby se na novoknínském městském webu RSS zdroj objevil, činil jsem tak i tak trochu ve vlastním zájmu – přesněji v zájmu tohoto blogu. Od nynějška se totiž odkazy na nejnovější články z městského blogu mohou objevovat i zde a pouhým prokliknutím se lze dostat rovnou na článek, který čtenáře zajímá (na pravém okraji tohoto blogu). Více o tom, co RSS je, lze nalézt například ve Wikipedii – http://cs.wikipedia.org/wiki/RSS.

Adresa RSS zdroje městského webu je http://www.mestonovyknin.cz/rss/.

Pro úplnost dodávám, že adresa RSS zdroje tohoto blogu je (už od samého počátku jeho existence) https://novyknin.wordpress.com/feed/.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.