Jak dopadne Czarotek 2015?

Jak již bylo uvedeno, v blízkosti města se chystá kulturní akce z oblasti elektronické hudby, obvykle (trochu zjednosdušeně) označovaná slovem „technopárty“, a to pod názvem Czarotek 2015. Problémem je, že celá událost není v souladu s novoknínskou obecně závaznou vyhláškou 1/2014, která má tyto aktivity regulovat až k nebytí. Konání akce tak není zdaleka jisté. V současné době (od neděle 26. dubna 2015) střeží policejní hlídky most do Jatecké ulice ve snaze znemožnit účastníkům a účastnicím příjezd na místo a tím zabránit párty v samém začátku.

A tak zkusme hádat: Jak to asi dopadne?

Poznámka:

Původně jsem uvažoval o mnohem širším spektru možných odpovědí, a to včetně – řekněme – poněkud přitažených za vlasy. Nicméně nakonec jsem dospěl k závěru, že čtenáři a čtenářky tohoto blogu od něj očekávají pokud možno seriózní zpravodajství, a tak jsem od toho upustil a ponechal zde jen poměrně „střízlivou“ anketu. Nicméně těm, kdo nějaké ty úlety snesou, zpřístupňuji tuto „divokou“ anketu ve svém „soukromém“ blogu na adrese https://miloshlavka.wordpress.com/2015/04/28/jak-dopadne-czarotek-2015-u-noveho-knina/

Stav k 2015-04-28:

Kolem 05.45 hodin stálo policejní auto na provizorním mostě a blokovalo příjezd. Přejezd přes jeho předchůdce most byl zatarasen několika poměrně velkými kameny. I kdyby však tomu tak nebylo, jízdu přes něj by nebylo možné doporučit (zejména náklaďákům s aparaturami). Částečně za to může poškození předloňskou povodní (2. června 2013), částečně technický stav jeho konstrukcí, který byl dost mizerný už předtím (ostatně proto má být kompletně vyměněn – více je ve ; první dvě fotky jsou z rána 28. dubna, třetí je starší).

Policejní vůz na provizorním mostě

Policejní vůz na provizorním mostě

Zátaras na dosavadním mostě

Zátaras na dosavadním mostě

...a zespoda je nejlépe vidět, proč se jeho oprava nevyplatí

…a zespoda je nejlépe vidět, proč se jeho oprava nevyplatí

A ještě drobná poznámka pro ty, kdo si všimli, že za jistých podmínek lze hlasovat víckrát a vy(zne-?)užívají toho (jak jsem si v xichtoknižním profilu této události všiml, někdo se s tím svěřil): ano, jakási kontrola tam sice je, pravdou je, že je opravdu poměrně slabá, ale pokud tak činíte, tak trochu lžete i sami sobě. Existovala možnost opatřit anketu i přísnější kontrolou, avšak nechtěl jsem v hlasování bránit v případě, že se třeba v domácnosti dělí o jeden počítač více uživatelů. Koneckonců o tom, jak to s tou technopárty dopadne, rozhodne nikoli toto hlasování (i když to samozřejmě také o něčem vypovídá), nýbrž něco trochu jiného.

P.S. Stav hlasování k 28.04.2015 cca 15.45 hod.:

 • Pokusy o znemožnění párty ztroskotají a ta proběhne bez větších problémů – 209 hlasů, 83.27 %
 • Policie akci sice zcela nezabrání, ale podaří se ji více či méně omezit – 23 hlasů, 9.16 %
 • Policie konání technopárty zcela zabrání, takže ta ani nezačne – 10 hlasů, 3,98 %
 • Ostatní – 6 hlasů, 2,39 %
 • Policie akci předčasně ukončí – 3 hlasy, 1.2 %

Bude zajímavé sledovat, jak se hlasování bude vyvíjet dále. Rozumně relevantní mohou být hlasy odevzdané zhruba do 30. dubna 2015 cca do 15 hodin, protože pak už nastalá situace některé z variant „vyřadí ze hry“.

P.P.S. „Konečný“ stav hlasování (zaznamenaný 01.05.2015 kolem 07.50 hodin)

 • Pokusy o znemožnění párty ztroskotají a ta proběhne bez větších problémů – 336 hlasů, 75,0 %
 • Policie akci sice zcela nezabrání, ale podaří se ji více či méně omezit – 52 hlasů, 11.61 %
 • Policie konání technopárty zcela zabrání, takže ta ani nezačne – 35 hlasů, 7,81 %
 • Ostatní – 14 hlasů, 3,13 %
 • Policie akci předčasně ukončí – 11 hlasů, 2,45 %

Skutečnost mezitím ukázala, že život je pestřejší, než aby se vešel do pár kolonek nějaké ankety. Protože kousek pravdy mají hned tři možné odpovědi.

 • Policie zcela znemožnila konání na původním místě – v tomto smaslu má pravdu odpověď, která se umístila jako třetí.
 • Párty se podařilo omezit v tom smyslu, že ji přinutila k přemístění.
 • A doufám, že na náhradním místě akce proběhne opravdu bez větších problémů (z tohoto hlediska by se ukázala pravdivou odpověď první) a bude tam tolerována.

Zpočátku mi bylo trochu líto, že to takhle dopadlo, ale v tomto okamžiku mám pocit, že bych měl účastníkům párty (a obchodníkům v Zaječově a okolí) k tomu vyhnanství spíš blahopřát. Protože bych řekl, že jde o místo pro podobné akce mnohem vhodnější: leží nejméně dva kilometry od nejbližšího obydleného místa (takže by akce neměla tolik rušit, zvlášť když se repráky namíří směrem od vesnic) a řekl bych, že je i mnohem rozlehlejší. Mám pocit, že organizátoři zvali i další soundsystémy, což tady by už opravdu nepřipadalo v úvahu ani omylem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Kultura se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

42 reakcí na Jak dopadne Czarotek 2015?

 1. Anonymní napsal:

  Fuck the policie

 2. Anonymní napsal:

  Přál bych si, aby Ti, kteří posílají policisty „bojovat“ proti lidem kteří se chtějí pouze bavit, postihlo to nejhorší možné na světě, fuck the system!!!

  • Miloš Hlávka napsal:

   Rád bych doufal, že k něčemu podobnému, jako se událo před téměř deseti lety na CzechTeku, zde nedojde.

   Na druhé straně prosím pochopte, že některé lidi ta zábava může rušit (a samozřejmě nejvíce nejbližší sousedy – právě z iniciativy některých z nich město tu vyhlášku přijalo – a oni jistě – a zcela pochopitelně – sledují, zda podniká nějaké kroky k jejímu vymáhání), případně může rušit jejich zvířata na pastvě. Po loňském Space Pikniku prý v sousedním výzkumáku museli znovu kalibrovat některé měřáky…

   Ono kdyby to šlo zařídit tak, „aby se techno nažralo a ticho zůstalo celé“, byla by takováto párty vlastně tou nejlepší reklamou našeho města, už proto, že by ji platil jiný. 🙂
   Ještě vědět, jak toto udělat.

   Nebo aspoň najít nějakou cestu k rozumnému kompromisu.
   Uvidíme.

   • Anonymní napsal:

    mě taky ruší uřavá banda vožralů z hospody a kdo s tim co udělá???

    • Miloš Hlávka napsal:

     Si představte, že to se mi loni dělo taky – zrovna v té době, kdy tady byl ten Space Piknik, jsem byl va víkend ve Voticích a kolem pensionu, kde jsme byli, také v noci procházeli podobní společensky unavení lidičkové. Takže také plně chápu.

   • Láďa napsal:

    Pamatujete na vyklízení holandského squatu Umgdomshuset? Kodaňská Starostka si jej tak přála vyklidit, že náklady na vyklizení byly strašidelně vyšší než samotná cena pozemku a tím si vyčerpala rozpočet na Kodaňské silnice a školství na 2 roky dopředu. A na srovnání ukončení Czechtek 2005 stálo policii 31 345 000 Kč. Škoda, že to platíme my všichni a ne objednatel (ale na druhou stranu mě těší, že se tím zkrátí státní podpora i pro ty, co si stěžujou). Tak řekněme, že se Novému Knínu podaří přerušit party tento víkend.. Fajn, co příští víkend, přespříští, za měsíc, za dva měsíce….? Fakt bude Novoknínské zastupitelstvo pokračovat ve svých vyhláškách tak, že z Knína se stane ghetto?

 3. Anonymní napsal:

  Myslela jsem, že tohle už se opakovat nebude….řešení blbostí….nechte mladé lidi jejich život krájet. Ten kdo uspořádá policejní zásah proti neškodným mladým lidem nemá zdravý rozum…

 4. Anonymní napsal:

  koukam ze autor je trosku vic nemocnej

  • Miloš Hlávka napsal:

   K věci, pane kolego či paní kolegyně, k věci… Když tak aspoň sdělit diagnózu 🙂
   Jó, kdyby tenhle Váš komentář byl u té „divočejší varianty ankety“, která se nachází v mém „osobním“ blogu, pak bych chápal, že ne každému takový „ulítlý“ styl psaní musí každému sedět.

   No nic, všichni jsme nějací.

 5. Anonymní napsal:

  Budou zde aktualizované informace? Abychom věděli, jak to tam vypadá. Děkuji!

  • Miloš Hlávka napsal:

   Pokud bude v mých silách. Jenže zítra jsem déle v práci a ve čtvrtek už má akce začít, takže to pro některé zájemce a zájemkyně může být dost pozdě. Jisté je, že policejní auto kolem 14.10 hlídkovalo zhruba tam, co téhož dne ráno a nyní chvílemi drobně prší.

   • Anonymní napsal:

    Děkuji moc, chceme vyrazit v pátek a každá informace se hodí….Ještě to počasí k tomu :/

    • Miloš Hlávka napsal:

     V tomto okamžiku to vypadá (resp. zhruba před půl hodinou, kdy jsem to byl obhlédnout, to vypadalo), že všechny mně známé přístupové cesty jsou zablokovány.

 6. Anonymní napsal:

  nema to mesto mestskou policii a necha tam stat pcr z nasich dani misto aby chytali zlodeje ,vrahy….. smutne

  • Miloš Hlávka napsal:

   Svou městskou policii nemáme, občas sem zajíždí městská z Mníšku pod Brdy, s níž míme smlouvu. Jenže ta tady nemůže být pořád, neb by chyběla zase v tom Mníšku.

   Mordpartu sem ale doufám kvůli technopárty neposlali (neboli na chytání vrahů jsou zde jiní) – pokud by tomu tak bylo, pak by to bylo vážně na palici.

 7. Anonymní napsal:

  Jsem proto aby Novy Knin zaplatit kazdou korunu kterou do toho musela investovat Policie cr.
  A kazdou korunu a minutu casu technarum co do toho investovali(priprav…..) kdyz tam tu party nechtej a takhle proti ni bojujou.a chovaj se jak c……

  • Miloš Hlávka napsal:

   Pokud jde o policii, ta prý čas od času dělá aspoň něco pro to, aby se jí aspoň část vynaložených prostředků vrátilo.Pár kolemjedoucích řidičů už to prý pocítilo na svých šrajtoflích. A někdo snad má i zadržený řidičák, jsem slyšel… Jan ti, co hlídají u hřbitova, se moc nechytají, ty nebožtíky, co tam leží, jaksi není za co pokutovat. 🙂

   • Anonymní napsal:

    to je spravny chytat fetky a vozrali .ale neni spravny aby x nebo xx policajtu delalo takovoudle show kvuli technu a jeste z nasich daní .sory ale ani jednoho zlodeje nechatli co me kdy okradl takze bych tu policii zrusil. 🙂

 8. Anonymní napsal:

  cela vyhlaska proti technoparty je nesmysl a nemela by bejt platna je proti ustave.

 9. Anonymní napsal:

  udelejte jim to na namesti a bude klid jetsli nejaky maj 🙂 vzdyt je to jak pout

 10. Anonymní napsal:

  banda debilů v té dědině

 11. Anonymní napsal:

  Hlávko, jdi do prdele zmrde.

 12. Anonymní napsal:

  vis jak prijdeme ze jsi kosaruv kamos a ten dela nejvetsi problemy fuj a pritom bydli urcite v praze a tam si jede tvrdej eko byznys na dotacich

  • Miloš Hlávka napsal:

   Jen mu pronajímám asi dva zděděné hektary zemědělských pozemků. Dokonce jsme se loni kvůli té párty trochu pohádali.
   Faktem ale je, že jeho otec tam bydlí, takže jeho lze i chápat, on tam je (nepočítám-li dvě rekreační stavení a výzkumák) nejvíc na ráně..Tož tak. Dobrou noc!

 13. Anonymní napsal:

  Milosi, klobouk dolu pred Tvymi komentari. Diky za ne. Milan

 14. Deny napsal:

  Myslím, že Nový Knín bude během víkendu kompletně oběstavěn dodávkami a náklaďáky s aparaturou. Všude kolem se budou povalovat spousty opilých a neuspokojených technařů, kteří svůj smutek budou dávat všemi možnými hloupými způsoby najevo. Z aut bude hrát muzika a všude budou pobíhat psi. Po jejich odjezdu zbyte ve městě jenom spousta bordelu.

  • Miloš Hlávka napsal:

   Takovou možnost nemohu vyloučit. Omlouvám se, že jsem ji nezahrnul mezi možné odpovědi na anketní otázku. Vlastně se ani omlouvat nemusím – vždyť je to vlastně možný – a poměrně logický – důsledek varianty „Policie konání technopárty zcela zabrání…“

 15. princezna napsal:

  město by si mělo uvědomit, že sice může vydávat ve své přenesené působnosti vyhlášky jak chce, ale odvolává se na zákon shromaždovací, kterým my Občané demokratického státu máme právo se shromažďovat, dokonce i manuál pro obce, jak tento zákon používat, které vydalo ministerstvo vnitra- hovoří pouze jak se chovat při konání extremistických akcí- tudíž nic o technoparty….dále bych chtěla upozornit, a to, že příjezdová cesta, byt patri komukoliv, je jiste zatížena vecnym bremenem uzivání, takze ten kdo zatarasil kamenim cestu jedná protiprávně…a tak by se dalo pokraćovat….kazda mince ma dve strany…myslim, ze nejlepsim resenim a tudiz mene skod, je vzajemny konsenzus mezi obci a poradateli, kdy se jasně stanoví pravidla…protoze pokud si obec neco vynucuje zakazem a chce nás trestat…to mi pripomína Totalitni diktaturu…no nebylo to tak za komara…

 16. Anonymní napsal:

  cajtky proc to delate dyt raci chy
  tejte vrahy a zlodeje to je potrebnejsi nes otraovat mlady kteří se chteji jenom bavyt

 17. Anonymní napsal:

  Pane Hlávko, díky za anketu a příspěvky, aktualizujte. Já se na akci těším, takže doufám že to nakonec proběhne OK. Doufám, že se akce nezruší kvůli pár lidem, kteří považují za nesnesitelné tři dny v roce mít za okny vzdálené techno, zkazit kvůli tomu několika tisícům lidí akci roku, kterou si navíc sami zorganizovali by mi přišlo dost … nepřiměřené. Negativní důsledky zabránění akce policií a spol by určitě byly podstatně horší než vzdálené beaty. Celkově mi přijde ta aktivita s policií dost nešťastná a špatný nápad, doufám, že to dobře dopadne.

  Sorry za vulgární příspěvky, ale nakonec i jejich naštvanost je pochopitelná.

 18. niklet napsal:

  Doufam,ze party probehne!!.Lide tady pisou jak po picnicu byly vsude vykaly a podobne,at se tam jdou podivat ted,lezi se tam kondomy,damske spodni pradlo,papirove kapesnicky a mohla bych pokracovat,dale at si Kninsti sahnou do svedomi a zametou pred vlastnim prahem hlavne ti ,kteri nechaji kalet sve chlupate milacky uprostred chodniku a tam kde si hraji male deti a ani to neuklidi!!!!!Ruseni klidu se obcas nese i z ulic Knina ,kdyz se uzavrou mistni hospody a to si nikdo nestezuje!!!!Lidi vzpamatujte se a nechte kazdeho bavit podle sveho uvazeni,myslim si ,ze nikoho to nezabije a nesudte lidi podle toho jak se oblekaji a co maji na hlave,jakou hudbu poslouchaj!!!!!

 19. niklet napsal:

  policii bych asi nesoudila,delaj co je jejich prace,kazdy se nejak uzivit musime,byla jsem se v pondeli podivat na miste a osobne mluvila s prislusnikem policie ktery mi ve druhe vete rekl,ze se mu to taky nelibi,ale bohuzel prikaz je prikaz,kazdy posloucha sveho nadrizeneho.Spis at lidi kteri zbroji proti teto akci se zapremysli ,ze na druhou stranu jsou lide poradajici technoparty velice schopni lide,protoze zoorganozovat akci o Xtisicich lidech neni pro blbce,dale postavit steny,vytahat vsechu aparaturu,pozapojovat a dalsich milion vecicech je zmeho pohledu i obdivuhodne!!!!!! :)Vse si financuji napr.agregaty,benzin atd…..takze Klobouk dolu a preji vsem poradatelum at jim to vyjde ,drzim palce a tesim se !!! 🙂

 20. kozzy napsal:

  Akce normálně proběhne. Nevím proč by vidláctví pár desítek obyvatel a roztahovačnost a netolerance jejich předpotopního myšlení („musím spát s otevřenými okny celý rok a nikdo mi v tom nezabrání“) měly nějak omezit nebo ovlivnit konání této akce (o 1-5 tisících lidech). Místní vyhláška bohužel není nad zákonem a akce je normálně legální a povolená. Když se někde koná komerční festival, to se vás vůbec nikdo na nic neptá..

 21. Anonymní napsal:

  No vsechno to jsou zajimave komentare ale nikde zminka o majiteli pozemku . Tomu by obec mela dat vsechnu tu policejni akci zaplatit on je ten skym poradatele v prve rade jednali a ten ktery jim to povolil!! Vsichni odsuzujou obec ale ta se zachovala spravne. Samozreme ze bordel z hospod je taky neprijemnej ale oproti technu unosnej.

 22. Anonymní napsal:

  Prusvih je, ze bordel z hospod je neprijemny po cely rok kdezto party je zalezitost nekolika hodin …

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.