Výjimka neudělena, akce zůstává nelegální

Podle oficiálního městského webu rada města  výjimku z vyhlášky 1/2014 NEUDĚLILA, akce tedy zůstává nelegální, cesty na příslušné pozemky jsou stále zablokovány. Lze tedy očekávat možné komplikace v ulicích, protože blokovat příjezd „technařů“ po veřejných komunikacích i do samotného města by bylo aspoň podle mě nezákonné.

Osobně bych byl pro to, aby město bylo ochotno řekněme jednou za rok v nějakém rozumném ročním období (třeba na konci září?) tu výjimku udělit (vyhláška možnost udělení výjimky v sobě obsahuje), pokud o to organizátoři slušně požádají a pokusí se dohodnout i na dalších náležitostech (například na míře ztišení aparatur v nočních hodinách), a to hlavně s nejbližšími sousedy, kteří mohou být konáním akce nejvíce dotčeni. Vždyť i to „techno“ (tedy všechny ty žánry elektronické hudby, které takto bývají souhrnně laicky nazývány) je součástí naší současné kultury, jen žel hlučnější.

Mrzí mě, že to dopadlo takto, ale chápu, že vedení města si tentokrát chce zachovat tvář a ne „couvnout“ na základě toho, že „bylo postaveno před hotovou věc“ („…a my si to tady uděláme a vy se třeba zblázněte…“ – tak takhle by se to asi fakt dělat nemělo).

Aktualizace (2015-04-30 cca 11.30 hodin):

Podle ksichtoknižního profilu akce (https://cs-cz.facebook.com/events/372772176241733/) shánějí organizátoři jiné místo. Účastníkům a účastnicím přeji v tomto směru úspěch a navzdory všem překážkám, s nimiž se museli setkat, příjemnou zábavu. A jejich sousedům trpělivost a výdrž. Protože – přiznejme si to – ona tahleta muzika je opravdu poměrně dost hlučná.

To nemění nic na mém na mém názoru, že by nebylo špatné, pokud by tady něco takového přece jen bylo možno řekněme jednou v kalendářním roce pořádat. I když tento žánr nepatří k mým nejoblíbenějším. Ale v menším rozsahu, prosím (na jedenáct pódií a cca 5000 účastníků a účastnic je ta louka, kde se to mělo konat, fakt malá – ledaže by se tu našly ještě další vhodné pozemky).

Děkuji za pochopení.

Aktualizace (2015-04-30 kolem 18.15 hodin):

Uživatel s nickem Daniels Weed ve výše uvedeného ksichtoknižního profilu žádá zájemce, aby vyčkali do 21 hodin, pak snad bude náhradní místo známo.

Aktualizace (2015-04-30 kolem 23.30 hod.)

Zdá se, že anabáze vyhnanců z původně knínského Czaroteku končí úspěšně. Na ksichtoknižním profilu akce se objevily souřadnice narychlo získaného náhradního prostoru: 49°44’55.245″N 13°52’15.797″E – jde o plochu starého vojenského letiště ve Středních Brdech v nanějším (v příštím roce doufejme už zrušeném) vojenském újezdu Brdy, zhruba dva kilometry zhruba jihovýchodně od nejbližšího okraje Nové Vsi u Zaječova, kousek od nyní pro civilisty uzavřené silnice spojující Obecnici se Zaječovem. Charakter místa (a vzdálenost 2 kilometry od nejbližší zástavby) by měl znamenat příznivější poměry (ba pro větší párty jako stvořené) pro technaře než u nás v Kníně (kde louka opravdu přiléhá ke dvěma rekreačním stavbám a jednomu výzkumáku).

Náhradní umístění původně

Náhradní umístění původně „knínského“Czaroteku

Aktualizace 2015-05-02 10.30 hodin:

Ksichtoknižní profil události je v tomto okamžiku nedostupný. Pokud z nějakých důvodů „padlo“ i výše zmínění nové umístění párty, všem, kdo o ni měli zájem, se MOC OMLOUVÁM za nepřesnou informaci – zejména těm, kterým jsem včera (1. května) těsně před odjezdem z města kolem 09.45 hodin sdělil, že akce se má konat tam.

Na druhé straně se zdá, že zpráva o definitivním zrušení párty přišla později – více zde: https://www.facebook.com/pages/SwampSounD/182241058459182?fref=nf. I tak se moc omlouvám za zavádějící (dez)informace.

Protože není vyloučeno, že i tato stránka co nevidět zmizí, přidávám ještě snímek obrazovky.

Informace o zrušení původně knínského Czaroteku

Informace o zrušení původně knínského Czaroteku

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Kultura, Nový Knín se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Výjimka neudělena, akce zůstává nelegální

 1. kozzy napsal:

  ad omluva.. tak to jsi teda dobrý kretén. ale to jsem si myslel i předtím.

  • Miloš Hlávka napsal:

   Co bys v dané situaci udělal na mém místě, zachoval-li jsem se jako kretén? Prostě jsem v daném okamžiku nevěděl, jak se věci mají, a zdálo se, že přemístění akce k tomu Zaječovu nic nestojí v cestě. Mrzí mě to, ale je to tak. Cesty do pekel holt občas bývají opravdu dlážděny dobrými úmysly.

   Asi jsem sem měl hodit snímek obrazovky, kde to nové (později opět zrušené) umístění párty bylo, jako důkaz, že jsem si to z prstu nevycucal. No nic, už to nenapravím, když dotyčná url adresa byla odstraněna.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s