Návštěva z partnerského Ledra

Před položením věnců

Před položením věnců

O právě končícím víkendu poctili naše město svou návštěvou hosté z partnerského Ledra. Jejich program byl značně nabitý, ale i tak jim na naše město zbyla aspoň část nedělního odpoledne.

Již v pátek krátce po příjezdu si prohlédli muzeum v sousedním Chotilsku a Prostřední Lhotě, pak odjeli do Prahy na vernisáž výstavy v Italském kulturním institutu. Sobota patřila tuším převážně Chyňavě. Nedělní program byl zahájen na Svaté Hoře nad Příbramí. Protože však je v současnosti tento poutní areál uzavřen z důvodů rozsáhlých oprav a archeologického výzkumu, musely se obřady konat v parčíku v sousedství. Po návštěvě příbramského hřbitova, obědě a následné návštěvě hřbitova březohorského hosté konečně – asi s hodinovým zpožděním proti původnímu plánu – dorazili do Starého Knína. Zde nejprve přednesli své projevy zástupci obou míst a poté členové dlouhodobě spřátelených rodin položili věnce k pamětní desce ledrenských běženců. Další věnce pak putovaly ke staroknínskému pomníku padlých z I. světové války, a aby program ve Starém Kníně nebyl příliš krátký, byly za uvedeným pomníkem slavnostně vysazeny dva stromky (jedna lípa a jeden buk). Poté se ledrenští hosté za knínského doprovodu přesunuli do novoknínské školy, kde je čekalo menší občerstvení a následně navštívili vernisáž výstavy věnované právě stému výročí vysídlení Ledrenského údolí. Pak už se ale přesunuli na Živohošť, kde v době psaní této zprávy zřejmě ještě probíhá slavnostní večeře. Zítra (v pondělí 25. května) italské hosty čeká návrat domů.

Doplnění 2015-05-25

V Mincovně v současnosti probíhá výstava věnovaná I. světové válce a výročí ledrenského exodu. Měl by být otevřena nejméně týden, pokud možno i déle (ideálně do 06. června), ale na to nelze spoléhat – časově se na ni „tlačí“ výstava archologická. V Rodinném centru nadále probíhá výstava věnovaná konci II. světové války, přenesená tam z Mincovny.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Chotilsko, Ledro, Nový Knín, Partnerství Ledro - Nový Knín, Starý Knín se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.