Muzejní noc 2015 se vydařila

Příprava před začátkem

Příprava před začátkem

V Mincovně proběhla dne 6. června 2015 od 16 do 23 hodin Muzejní noc. Během ní nejen že bylo možno prohlédnout si jeho sbírky za snížené pětikorunové vstupné, nejen že byla přístupna nedávno otevřená archeologická výstava věnovaná středověkým a raně novověkým kachlům nalezeným na území nynějšího okrasu Příbram (má být přístupná až do konce listopadu a poměrně významný podíl na ní mají úlomky kachlů nalezené na knínském území), ale byl připraven i další doprovodný program, při němž bylo možno vyzkoušet si psaní historického písma, paličkování a podobné dovednosti, před Mincovnou se pak rýžovalo za spolupráce s odborníky z Českého klubu zlatokopů. Děti si mohly vyslechnout i jednu z pověstí již dříve zpracovaných panem Kadlecem. A nelze zapomenout ani na odborný výklad, kterého se zájemcům (opět zejména těm dětským) v expozicích dostalo. Ale to, pokud je mi známo, není ničím zvlášť výjimečným ani mimo Muzejní noc.

V době, kdy jsem odcházel, vypadalo to, že mohlo přijít kolem sedmdesátky lidí. A další ještě přicházeli. Nelze tedy vyloučit (ale to budou moci potvrdit či vyvrátit pracovnice muzea – ale ty se rozhodly své statistiky nesvěřovat; nutno ovšem podotknout, že někteří lidé mohli skončit už dole u rýžování a k tomu, aby si šli do patra utratit pětikorunu za lístek, už se nedostali – tudíž ani ta nejpřesnější statistika by beztak nebyla zcela vypovídající), že celkový počet se nakonec možná přehoupl přes stovku. Každopádně šlo o jeden z mnoha zdařilých počinů pracovnic muzea a doufejme, že budou následovat ještě mnohé další.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Reportáže, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s