Vážná dopravní nehoda přerušila provoz na silnici do Libčic

Zatarasená silnice před místem nehody

Zatarasená silnice před místem nehody

Dne 17. července 2015 zřejmě někdy kolem 16.30 hodin došlo na silnici III. třídy 10221 zNového Knína do Libčic poblíž někdejšího kravína (a nynějšího sídla několika firem – souřadnice: 49.7818100N, 14.2956700E) k vážné dopravní nehodě, která měla za následek zranění osob. Podle dostupných zpráv řidič jedoucí od Libčic nezvládl v zatáčce řízení a dostal se do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem.

Na místo dorazly vozy rychlé záchranné služby, hasiči a policisté všetně vrtulníku (přistával kolem 17.15 hodin, z místa nehody odlétal kolem 17.55 hodin). Silnice byla v daném místě zcela neprůjezdná; ve směru z Nového Knína byli řidiči posíláni většinou na objízdné trasy (například při směru na Borotice ulicí Na Kamínkách na Kozí Hory a Dražetice), vozidla jedoucí od Libčic si pomáhala všelijak, většinou po nedávno posečené a sklizené louce.

Fotografie přímo z místa střetu nemám – jednak přímo na místo vyšetřující orgány nikoho nepouštěly, a i kdyby, pořizovat (natožpak zveřejňovat) nějaké drastičtější záběry bych se sám i tak zdráhal (asi bych se příliš nehodil na válečného zpravodaje z horkých bodů planety). A tak aspoň zveřejňuji pár záběrů z bezprostředního okolí neštěstí.

Podle serveru mapy.cz by měl být provoz obnoven kolem 19 hodin.

Takto o nehodě informovaly mapy.cz

Takto o nehodě informovaly mapy.cz

Aktualizace cca 19.25 hod. Silnice byla – zdá se – aspoň částečně zprovozněna, provoz je nejspíš řízen policií.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice doprava, Hasiči, Nový Knín, silnice, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Vážná dopravní nehoda přerušila provoz na silnici do Libčic

  1. Franta P. napsal:

    Ani se nedivím, že se v Kníně stala nehoda. Že šoféři v Kníně neumějí jezdit, je známo už dávno. Jelikož do Knína jezdím hodně často, tak to mohu posoudit. Při vjezdu do obce musím hodně zbystřit. Nevím odkud mi kdo vyrazí, řidiči tam šlapou pořádně na plyn a nedávají přednost. Někdy mi to připadá, že tam jezdí hodně lidí na černo, protože neznají předpisy. Tak že pozor na ně!
    Zdraví Franta z Libčic

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.