PF 2016

Všem čtenářům i čtenářkám tohoto blogu, jakož i všem jejich blízkým i dalekým, přeji vše nejlepší do nastávajícího roku 2016.

PF2016-zmenseno
Obrázek je zmenšen z důvodu úspory místa (místo vyhrazené na serveru pro tento blog není zcele neomezené). V podrobnějším rozlišení je dostupný zde: – https://img-fotki.yandex.ru/get/9168/11694511.98/0_ba466_468ac4ba_orig (nicméně po kliknutím myši se vám i tento obrázek zvětší – tady, vložen do textu, je ještě menší, než je jeho skutečná velikost).

Pro překlady novoročních přání do jazyků, které neovládám (tedy pro jejich drtivou většinu), jsem použil internetový slovník http://glosbe.com (přesněji: většinou jsem tak učinil už v předchozích letech, takže teď už z větší části opisuji z předchozích přání), zčásti jsem využil (hlavně pro kontrolu) překladač Yandexu (translate.yandex.com (anglické rozhraní), translate.yandex.ru (ruské) či translate.yandex.ua (ukrajinské)). V případě romštiny jsem použil její slovenský dialekt (psal jsem to již dříve, ale společná spisovná romština, pokud vím, nebyla dosud kodifikována), což se odráží zejména v použití u nás obvyklých nabodeníček.

Písnička, úryvek jejíhož textu byl použit v PFku, si lze poslechnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=t65QQRukdHw
Ke stažení ve formátu mp3 je zde:
http://www.ark.ru/ins/albums/kon-tiki/Molenie_Olga_Arefieva_Kon-Tiki_www.ark.ru.mp3. Pokud se v prohlížeči místo stahování otevře přehrávání, lze na odkaz klepnout pravým tlačítkem myši a zvolit „Uložit odkaz jako…“ (nebo něco v tom smyslu). Lze též doporučuji navštívit stránku alba http://www.ark.ru/ins/albums/kon-tiki/kon-tiki.html.
V jiné jiné aranži je písnička zde: http://www.ark.ru/ins/albums/cow/Molenie_Olga_Arefieva_Bozhija_korovka_www.ark.ru.mp3. Adresa celého alba je zde: http://www.ark.ru/ins/albums/cow/cow.html.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Přání se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.