Výstup na Veselý vrch 2015 s jasnou oblohou

I letos se konal tradiční silvestrovský výstup na Veselý vrch. Na plackách, které obdrželi účastníci a účastnice výstupu (ale mám pocit, že úplně na všechny se nedostalo) bylo psáno, že jde o 8. výročí 1. výstupu, tj. šlo se podeváté.

Rozhledna na Veselém vrchu nápor návštěvníků ve zdraví přežila.

Rozhledna na Veselém vrchu nápor návštěvníků ve zdraví přežila.

Sraz byl jako obvykle ve 13 hodin před obchodem v Prostřední Lhotě, avšak část účastníků a účastnic byla poněkud netrpělivá a vyrazila v předstihu. Nutno dodat, že ten spěch nebyl nikterak nutný: i ti, kdo dorazili jako poslední, stále ještě našli na místě kopec s rozhlednou a nikoli zlato- a arsenonosnou (toho arsenu je tam řádově mnohem víc než toho zlata, ale po něm těžaři zas tak moc neprahnou, ten by nám tu „milostivě“ nechali) jámu některé ze západních těžařských firem (naposledy si celkem nedávno – v roce 2013 – dělal na mokrské claimy chutě jakýsi pan Astur z Kanady, zatím naštěstí díky souhře několika okolností – a hlavně díky, diplomaticky řečeno, ne právě dvakrát vstřícnému postoji představitelů dotčených obcí i četných jejich občanů – bezvýsledně).

Na místě byl k mání svařák, rozdávaly se smaltované placky v upomínku na letošní výstup, bylo možno vydrápat se na rozhlednu a tentokrát nikdo příliš nekontroloval, zda počet návštěvníků nahoře nepřevyšuje maximální kapacitu této výškové stavby. Nicméně ještě když jsem odcházel a jak Mokrsko, tak Prostřední Lhotu jsem měl za zády, rozhledna se ještě hrdě tyčila k nebesům, a to už bylo v době, kdy už měla největší nápor za sebou a návštěvníci i návštěvnice postupně mířili do svých domovů. A rovnou dodejme, že rozhled byl tentokrát opravdu slušný.

Tradiční přípitek pronesli starostové Chotilska a Nového Knína, pak ještě – navzdory chladnému počasí (jaké by ale ještě před nějakými sto lety možná bylo považováno za nezvykle teplou zimu) – zaznělo několik písniček v podání improvizované sestavy postavené na základech kapely Flok SKH. A pak už se účastníci a účastnice začali rozcházet, neboť nejen výstup na rozhlednu dělá Silvestra Silvestrem.

Takže na shledanou za rok na dalším doufejme silvestrovském výstupu na Veselý vrch (a nikoli fárání do Neveselé jámy).

A nebo už zítra (1. ledna 2016) v Novém Kníně při výstupu na Mikuli (pro neznalé místních poměrů: to je ta hora, která je na mapách označována jako Chvojná, i když jí tu tak nikdo neříká; pro ty, jimž se výraz „hora“ zdá být poněkud přehnaný: když mohl tímto výrazem jakýsi Lojza Jiráskovic nazývat jakýsi Říp, o pár desítek metrů vyšší Mikule si jej zaslouží tím spíš :-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Mokrsko, Prostřední Lhota, Tělovýchova a sport se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.