Novoroční výstup na Mikuli 2016 opět s hojnou účastí

Novoroční výstup na Mikuli (pro neznalé místních poměrů: hora, jež je na oficiálních mapách označována jako Chvojná; výška 481.3 metrů nad mořem) se postupně stává neodmyslitelnou tradicí v životě města a ani letos tomu nebylo jinak.

I když něco se vlastně přece jen změnilo – totiž trasa: místo přes Sudovice se šlo kolem výzkumáku ke Kosařovu mlýnu a teprve cesta mezi jeho pastvinami znamenala začátek zpočátku mírného, později o něco strmějšího, ale ani pak nikterak krkolomného stoupání. Je možné, že k nějaké změně došlo jaksi mimoděk, protože jsem zaslechl, že původně se nad loukami u Kosařova mlýna nemělo hned vniknout do hloubi lesa, nýbrž chvíli jít po jeho okraji, nalevo od cesty, po níž jsme nakonec šli. Ale i ta trasa, po níž se většina účastníků a účastnic vydala, k vrcholu vedla (a to bez příliš velkých nároků na fyzičku), a tak se na něj nakonec dostali postupně všichni, kdo tak chtěli učinit, a po nikom nebylo nutno vyhlásit pátrání.

Na vrcholu byla opět možnost občerstvení (k mání byl čaj, ale i něco tvrdšího, přičemž tím druhým není míněn led). Podávala se rovněž již tradiční novoroční čočky – prý byla výborná, ale to osobně nemohu posoudit; byly v ní kousky uzenin, takže opět nic pro vegetariány.

Jako suvenýr se rozdávaly skleničky s upomínkovým nápisem; účast však opět překročila očekávání, takže na všechny se nedostalo – doufejme, že po jedné obdržela aspoň každá zúčastněná rodina. A dodejme, že nechyběla ani krátká hudební vložka.

A pak už se lidé začali rozcházet do svých domovů, někteří kolem hřbitova do města, někteří nejkratší cesou do Sudovic.

A nakonec si řekněme, že i počasí bylo relativně příznivé. Ráno sice nepadl nepatrný sněhový poprašek a prakticky celý den bylo pošmourno, ale v poledních hodinách se teplota dostala mírně nad nulu, takže sníh (který i tak napadl v množství nepatrném) víceméně roztál, a to i na samém vrcholu Mikule.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Reportáže, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s