Starým Knínem prošel masopustní průvod

Dne 6. února 2016 prošel Starým Knínem již tradiční masopustní průvod, který na některých místech zavítal i na novoknínský katastr. Původně ohlášená trasa byla víceméně dodržena, i když novostavby v Reinišově ulici navštíveny nebyly (domy na Hořejší cestě, kam průvod došel, zatím patří k ulici Staroknínské). Ani ulice Na Vyšehradě nebyla projita úplně celá; na straně druhé byla pro návrat ke staroknínské hasičárně zvolena delší varianta, tedy Kozohorskou ulicí a Frankovou stezkou.

Ne všichni byli samozřejmě z toho ruchu nadšeni – například jedna nejmenovaná Paní Sběratelka nesla dost těžce fotografování svých opravdu rozsáhlých sbírek a dávala to patřičně najevo. Nakonec však vše proběhlo bez větších zádrhelů, méďa byl před hasičárnou řádně picnut a účastníci a účastnice si mohli odškrtnout další zdařilou akci.

Masopustní průvody téhož dne probíhaly i jinde, například v Mokrovratech či na Dobříši, a přestože již 10. února je Popeleční středa (Velikonoce, konkrétně Hod Boží velikonoční, letos připadá již ma 27. března), několik jich ještě má proběhnout v týdnech následujích; v našem okolí to bude například 20. února 2016 průvod z Prostřední Lhoty do Mokrska a zpět a o týden později, tedy 27. února 2016, (po-)masopustní průvod v Dražeticích a Libčicích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Reportáže, Starý Knín, Zprávy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s