Dřevák fuč

Ve středu 10. února 2016 byla definitivně ukončena přítomnost kdysi oblíbeného Dřeváku na náměstí Jiřího z Poděbrad (či přesněji na rohu náměstí Jiřího z Poděbrad a Pivovarské ulice).

Část západní strany náměstí Jiřího z Poděbrad - již bez Dřeváku

Část západní strany náměstí Jiřího z Poděbrad – již bez Dřeváku

Jak již bylo uvedeno, toto provizórium, původně zamýšlené jako krátkodobé, vydrželo na svém místě prakticky čtvrtstoletí – tedy déle než například udatní Brežněvovi bratrští internacionální pomocníci na území tehdejšího Československa. Bufet vybudovaný začátkem devadesátých let 20. století jako náhrada tehdy (kvůli restitucím zrušených) knínských hospod vydržel v provozu prakticky do konce roku 2015. Nyní je tedy jeho místo prakticky prázdné (přestže to byla vlastně obludka, tak nějak jsme si zvykli, že na tom fleku stojí aspoň něco) – a to znamená, že by se dalo začít uvažovat, čím tuto parcelu zastavět. A protože lze předpokládat, že by mělo jít o zástavbu, jež by na místě měla vydržet keště podstatně déle než onen Dřevák, bylo by velmi žádoucí, aby na projekt stavení na tak exponovaném místě (navíc v památkové zóně) byly kladeny hodně vysoké nároky. Určité představy, co by se se s tím dalo dělat (najdou-li se vhodní investoři s citem), by mohl poskytnout manuál od Karla Kuči věnovaný právě otázce novostaveb v plošně chráněných sídlech, který lze najít na webu Národního památkového ústavu na adrese http://www.npu.cz/download/1114430850/met28proluky.pdf.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s