Program zasedání zastupitelstva 2016-04-21

Další řádné zasedání novoknínského městského zastupitelstva se má uskutečnit opět v oblíbené zasedačce v podkroví radnice kolem neméně oblíbeného šišatého stolu, a to ve čtvrtek dne 21. dubna 2016.

Do programu se vrátila otázka výběrového řízení na přístavbu mateřské školky, ač se po minulém zasedání zdálo, že tato otázka je passé. Lze se jen dohadovat, co je příčinou. Jednou z možností je to, že bude potřeba celou záležitost „odpískat“ definitivně, druhou to, že došlo k nějakým nečekaným změnám a přístavba opět získala svůj smysl. Přitom  Dětské centrum Čáp rozšiřuje činnost a má působit i ve školní budově na náměstí Jiřího z Poděbrad v dosavadních místnostech městské knihovny (kterážto se má pro změnu přemístit do domu čp. 43, nad Slapskou vinotéku a nedávno zrušený sekáč). Navíc se na minulém zasedání mluvilo o tom, že nějaký program pro předškolní děti chystí i Farní charita Starý Knín. (Že by se to tedy budovalo pro ni? Nebo se věci mají ještě jinak? Město přece žádost o dotace na minulém zasedání opravdu odložilo… Nechme se překvapit.)

Dalším poměrně důležitým bodem je převod majetku TJ Sokol. Jedná se o sokolovnu, která by se tak mohla dostat do majetku města. O této možnosti se již několikrát hovořilo, avšak žádná oficiální nabídka převodu sokolovny do majetku města dosud nebyla podána – nyní byl zřejmě tento krok učiněn a záležitost se zřejmě o něco posune.

Jedno je ale jasné: občané (ani občanky) města by se neměli bát na zasedání chodit – pokud radnice ustála narvanou zasedačku během večera Miloně Čepelky, zvýšený zájem publika při zasedání by měla také vydržet.

Program tedy je následující:

 1. Zahájení
 2. Volba ověřovatelů zápisu
 3. Schválení programu
 4. Schválení rozpočtového opatření 3/2016
 5. Schválení spoluúčasti na programu regenerace MPZ
  • Poznámka MH: Zřejmě půjde o spoluúčast na restaurování dalšího inventáře v kostele svatého Mikuláše na náměstí Jiřího z Poděbrad. program regenerací městských – a případně i vesnických – památkových zón je žel nastaven tak, že se do něj vejdou pouze ty objekty, jež se nacházejí na území oné památkové zóny a zároveň jsou zapsány ve státním seznamu kulturních památek. „Nevejde se“ tam tedy například ani renovace špýcharu v areálu křižovnického dvora, protože budova leží už mimo území městské památkové zóny, ale ani obnova fasády části školy – někdejší spořitelny; tato budova se sice nachází v památkové zóně, ale pro změnu není nemovitou kulturní památkou.
 6. Projednání výběrového řízení na přístavbu MŠ
 7. Projednání zápisu kontrolního výboru (Pozn. MH: doufejme, že se tento zápis objeví i na městském webu)
 8. Schválení záloh z fondu sportu
 9. Majetkové záležitosti
  • Schválení záměru prodeje pozemku část p.č. 1068/1 v k.ú. Libčice
  • Schválení záměru převodu majetku Tělocvičné jednoty SOKOL Nový Knín
 10. Diskuse
 11. Závěr

Zdroj: oficiální městský web (soubor ve formátu pdf; opět z něj však nešlo vyextrahovat text, zřejmě to bylo skenováno z výtisku na papíře)

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Rozpočty, Zastupitelstvo se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.