Na Kocábě se pracuje už delší dobu, na mostech se dělat začalo

Na Kocábě v intravilánu Nového a Starého Knína se pracuje: podnik Povodí Vltavy dává do pořádku regulaci řeky, město se konečně pouští do mostů – však už také je nejvyšší čas.

Zejména ti občané, kteří bydlí v sousedství řeky, si mohli všimnout, podnik Povodí Vltavy pracuje již delší dobu na zpevnění jejích břehů. V ulici Na Smíchově i v návazné Kozohorské místy momentálně chybí nábřežní zábradlí, které je provizorně nahrazeno plastovými páskami, místy jsou vyměňovány poměrně rozlehlé úseky opěrných zdí nábřeží. Jako jedna ze základen firmy posloužila i polovina rozebraného kdysi populárního Dřeváku, která byla převezena na jeden z pozemků přiléhajících k ulici Pod Sady.

Zatímco práce Povodí Vltavy již delší dobu probíhají, přestavba mostů, na niž město již loni získalo nemalé dotace (a jež má být dle podmínek dotačního titulu hotova do konce roku) zdála se spát jako Šípková Růženka. Naštěstí se zdá, že spánek (zdánlivý – mezitím probíhala výběrová řízení a další byrokratické náležitosti) pomalu končí a práce se rozbíhají. Jejich první obětí se stává most u jatek, jehož mostovky byla zřejmě v nejhorším stavu. Dne 1. června odpoledne z něj zůstávají jen čtyři holé traverzy přes řeku a i ty zřejmě rychle zmizí, aby uvolnily místo mostu novému. Jen je otázka, kudy se mají odebírat přes řeku chodci, když jim byl v posledních letech určen starý most v havarijním stavu (chodce pořád ještě unesl), zatímco na tom provizorním neměli pěší co pohledávat – a značka „zákaz vstupu chodců“ před oním provizorním mostem nadále straší…

Další mosty budou – předpokládejme – následovat – bylo by to velmi žádoucí, protože vše je nutno dokončit asi tak do půl roku (pravda, teoreticky zbývá skoro sedm měsíců, ale kdo zaručí příznivé podmínky i v prosinci?) – a to už moc času opravdu není.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice doprava, Kocába, Komunální politika, Nový Knín, Starý Knín se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.