Oslavy 830 let od první písemné zmínky o Kníně

Oslavy 830 let od první písemné zmínky o Kníně se uskuteční o víkendu 22. – 24. července 2016

Program začíná již v pátek 22. července od 16 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně a oslavy budou završeny 24. července 2016 odpoledne.

"Zapalne v sobě Boží oheň a rozsvítíme tu tmu nad krajinou.../ - MessenJah

„Zapalne v sobě Boží oheň
a rozsvítíme tu tmu nad krajinou…“ – MessenJah

Během oslav na náměstí Jiřího z Poděbrad vystoupí:

 

  • V neděli od 11.30 se na náměstí Jiřího z Poděbrad odehraje slavnostní bohoslužba, kterou bude celebrovat velmistr Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou Dr. Josef Šedivý, OCr.
  • Uvažovalo se o tom, že by ledrenská dechovka (Corpo Bandistico della Valle di Ledro) mohla v neděli odpoledne završit oslavy koncertem ve staroknínském kostele svatého Františka z Assisi. Uvidíme, jak se situace vyvine; kapela ve svém repertoáru skladby vhodné pro prostředí kostela má a může je zahrát. (Dodatečná vsuvka z 2016-07-08: stane se tak již v pátek v 18 hodin ve staroknínském kostele svatého Františka – v neděli kapela již odjíždí domů.)

Během sobotního odpoledne bude probíhat bohatý doprpvodný program zaměřený na minulost i současnost Nového Knína. Pro dospělé i děti budou připraveny ukázky historických řemesel a dovednostní soutěže.

Slavit budou i včelaři – 240 let od založení včelařské školy a rovněž tuším 110 let místní včelařské organizace – jejich oslav by měly probíhat v témž termínu – zřejmě v sokolovně. Součástí budeš nejspíš i včelařská výstava (ještě kdyby tak ta budova někdejší včelařské školy byla v lepším stavu…).

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Dějiny, Kultura, Ledro, Náboženství, Nový Knín, Oznámení, Partnerství Ledro - Nový Knín se štítky , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.