Včelařské slavnosti v sokolovně

U vstupu do sálu

U vstupu do sálu

Včelařské slavnosti při příležitosti 240 let od vzniku včelařské školy a 110 let místní včelařské organizace probíhají v novoknínské sokolovně. Budova byla otevřena již kolem deváté hodiny, původně plánovaný začátek měl být v 09.30 hodin, ve skutečnosti se oficiální zahájení odehrálo kolem hodiny desáté.

Poté byli oceněni zasloužilí členové.

Následovala přednáška o apiterapii (tedy do češtiny přeloženo o léčbě včelími výrobky), z níž jsem žel musel odejít před koncem, přestože byla v mnohém zajímavá i pro nás, kdo se včelami přijdeme do styku jen relativně zřídka. Už z úvodní poměrně rozsáhlé části vyplynulo v zásadě to, že chodit pro med do supermarketu je – diplomaticky řečeno – ne zcela prozíravý nápad (způsoby falšování a jiných úprav medu byly zmíněny – aspoň vzhledem k časovým možnostem přednášejícího – poměrně podrobně).

Program pokračuje do večera. Účastníky a účastnice čekají ještě další dvě přednášky, k sehnání je (30 Kč za kus) brožurka o knínské včelařské organizaci, ke koupi jsou i včelí výrobky, ovšem ty, které prošly unifikačními úpravami obchodních řetězců, mezi nimi pochopitelně nejsou.

Mezitím od 13.00 začíná na náměstí Jiřího z Poděbrad program hlavního dne oslav (na plakátech, které visí na náměstí a které jsem sem nestihl už převzít, je podrobněji vypsáno, který spolek se kdy představí mezi jednotlivými hudebními bloky, sledujte je prosím tam.

Aktualizace 2016-07-24

  • Fotky přidány 24. července 2016 kolem 07.15 hodin
  • Sobotní program pochopitelně mezitím skončil jak v sokolovně, tak na náměstí

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dějiny, Reportáže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.