Stav prací na Kocábě ke dni 29. července 2016

Ulice Na Smíchově

Firma Alstap pracuje na regulaci Kocáby i v ulici Na Smíchově. Zde se zdá, že to snad s chodníky úplně nejhůř nedopadne.

Velkolepé oslavy 830 let dozněly 24. července 2016, nezbývá tedy, než se vrátit ke všednějším věcem. Jak většina obyvatel ví,  největší finanční i lidské kapacity  městského úřadu vyčerpávají popovodňové obnovy mostů i některých komunikací, protože na ně město obdrželo dotace, které je nutno proinvestovat do konce letošního roku. Podívejme se tedy, jak to s jejich čerpáním vypadá.

Pracuje se na následujících mostech:

  • Most do Jatecké ulice – jsou vyšalovány a betonují se břehové pilíře.
  • Most u Hřebíků – pracuje se na mostovce – zde je postup prací asi nejdále.
  • Most k letnímu kinu: dokončuje se provizorní lávka pro návštěvníky kina a místní obyvatele – původní most by tedy měl být co nevidět rozebrán, aby bylo možno na témž místě začít stavět nový.

Něco se snad co nevidět pohne i na mostě z Kozohorské ulice na Frankovu stezku (jak bude zajištěn příjezd k parkovišti pro letní kino?) – kolem probíhají jakési terénní úpravy, o nichž nelze s určitostí říci, zda souvisejí s chystanými pracemi na mostě nebo spíše na regulaci Kocáby.

Střídavě na různých místech města probíhají práce na zpevnění břehů. V Kozohorské ulici, kde došlo k nejdiskutabilnějšímu zásahu do pravého břehu a „krádeži“ chodníku, se práce víceméně zastavily a zatím se nezdá být jasné, jak vše dopadne.

Pokročily betonářské práce na vodní elektrárničce u jezu pod Brunclíkovým mlýnem (kdysi sloužící k odvedení vody do náhonu tehdejšího Oulehlova mlýna). Rybí přechod je již vybetonován v celé své délce, pracuje se na betonáži prostoru budoucí turbíny. V okolí jsem zaslechl obavy z její možné hlučnosti. Ví se i výrazném poklesu sporní vody přinejmenším v jedné studni (otázkou je, nakolik se toto po dokončení elektrárny vrátí „do normálu“).

Příspěvek byl publikován v rubrice Kocába, Komunální politika, Zprávy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s