Očekávané události v srpnu 2016

 • Středa 01. června (pokračování z předchozích měsíců) až 30. října 2016 (červen až září úterý až neděle 09-17 hodin, říjen sobota+neděle 09-17 hodin), Chotilsko – Drtinova galerie, výstava Císařův kamnář aneb kachlová kamna od středověku k novověku na Příbramsku (tuto výstavu bylo možno vidět ve 2. polovině roku 2015 v Mincovně v Novém Kníně; kdo to tehdy nestihl tam, má nyní možnost v Chotilsku) – doplněno podle http://www.ic-chotilsko.cz/clanek.html?novinka=106.
 • Od července (pokračování z předchozího měsíce) do 28. srpna 2016, Prostřední Lhota, muzeum Špýchar – fotografická dokumentace poutní cesty do Hájku (poutní cesta od Lorety v Praze do poutního místa Hájek u Červeného Újezdu v okrese Praha-západ)
 • Od 23. července do 11. září 2016 (pokračování z předchozího měsíce) – během otvírací doby muzea – Nový Knín, Mincovna – výstava Stíny minulosti na fotografiích (+ilustrace Pavlíny Issis Strnadové)
 • Pátek 05. srpna a sobota 06. srpna – Country Malá Lečice (velmi slušné obsazení a vstupné dobrovolné!)
 • Neděle 07. srpna 2016 od 10.30, Starý Knín, kostel sv. Františka – slavnostní mše sv. celebrovaná kardinálem Dukou, OP
 • Neděle 21. srpna 2016 od 13.30 do 16.00 hodin, Libčice – Pohádkový les (je to akce pro děti; navzdory opravdu symbolickému datu se tam jedna z neznámějších pohádek československého 20. století, nazvaná „Poučení z krizového vývoje…„, zřejmě číst nebude) Bližší informace na oficiálním webu města
 • Sobota 27. srpna 2016, Chotilsko, náves + infocentrum – Chotilské posvícení
 • Sobota 27. srpna 2016 cca od 13 hod, Nový Knín, asi louka za pilou – hasičská soutěž (včetně populárních nočních soutěží)

Předběžná oznámení na další měsíce:

 • Neděle 04. září 2016, Stará Živohošť – Živohošťské posvícení
 • Někdy v týdnu 04.-11. září 2016 – zřejmě dva zájezdy na Ledro; ten městský (08.-12. září 2016) je ale asi už plně obsazen a jsou evidováni náhradnící; druhý (dražší a delší) pořádaný Markem Fuhrmannem (tentokrát od neděle do neděle 04.09-11.09.2016) snad ještě má volná místa (dotazy na kedro.boemia@email.cz).
 • Sobota 10. září 2016, mj. Muzeum zlata Nový Knín – Dny evropského dědictví
 • Sobota 10. září 2016 večer, Velká Hraštice, náves – Noční soutěž v požárním útoku
 • Sobota 17. září 2016 od 11.00 hodin – Nová Živohošť, veřejné tábořiště MSZ Benešov – Kebuleho dračí podzim, závod dračích lodí (na adrese akce je zatím – 2016-08-23 – jen loňský plakát, nicméně nový se v papírové podobě nachází za výlohou domu č. 51 na náměstí Jiřího z Poděbrad; kvůli odlesku za sklem jej nebylo možno ofotit v publikovatelné podobě)
 • Sobota 29. října 2016 – Novoknínské dýňování (a večer možná opět afterparty v hospodě)
 • Někdy v létě 2020, louka za pilou u Voznického potoka (a okolí) – pokud vše dobře dopadne, mistrovství světa v rýžování zlata

Další oznámení mohou být příležitostně dále přidávána. Mohou tak činit i návštěvníci (samozřejmě i návštěvnice) webu formou komentářů (nestíhám všechno, děkuji za pochopení).

Sledujte samozřejmě i oficiální městský web (odkaz na novinky jeho RSS zdroje se – vedle dalších – nachází na pravé straně obrazovky) a samozřejmě další související odkazy, například web novoknínských fotbalistů, apod.

Kalendář akcí regionu Od Brd k Vltavě pro rok 2016 ve formátu pdf je k prohlížení / stažení zde: http://www.mestonovyknin.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=10763&id_dokumenty=4837

Poznámka: Poměrně bohatý kulturní program pravidelně připravuje synagoga (t.č. kulturní dům) v Dobříši, lze jej nalézt na adrese http://kddobris.cz/. Web bohužel nemá svůj RSS kanál (aspoň jsem jej zatím nenašel), jinak by se odkazy na nejnovější příspěvky objevovaly i v tomto blogu.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Chotilsko, Dobříš, Kultura, Ledro, Libčice, Mníšek pod Brdy, Náboženství, Nový Knín, Oznámení, Očekávané události v měsíci, Partnerství Ledro - Nový Knín se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.