Začala přestavba dalšího mostu – toho u Čermáků

Most u Čermáků zmizel

Most u Čermáků zmizel. Vlevo v popředí je aspoň zčásti vidět ne právě dokonale označená jáma, která zde byla vyhloubena po odstranění mostovky.

Zatímco včera byl uzavřen most ke Hrádku, nejpozději dnes zmizel i most u Čermáků. Zatímco most ke Hrádku, který je poměrně hodnotnou železobetonovou stavbou z 1. poloviny 20. století, bude doufejme „jen“ důkladně opraven, most u Čermáků (který byl vybudován ve 2. polovině 80. let 20. století svépomocí místních občanů) čeká zřejmě důkladnější změna, jak naznačuje zmizení celé mostovky.

Uvidíme, zda zůstanou stát a budou nově využity aspoň ty opěrné pilíře na březích. V době mé návštěvy navíc nebyla dostatečně označena jáma, která byla po odstranění mostovky vyhloubena v Kozohorské ulici na pravém břehu řeky – doufejme, že do ní v dohledné době nikdo „nezahučí“.

Přehled stavu všech mostů a lávek přes Kocábu k 27. říjnu 2016 – pořadí po proudu řeky:

 • most na Frankovu stezku – zatím se na něm nezačalo pracovat
 • most k letnímu kinu – intenzívně se na něm pracuje
 • most u Hřebíků – hotov
 • most u Čermáků – začala přestavba
 • lávka u Brunclíků – zatím se na ní nezačalo pracovat
 • most v Paškově ulici – není majetkem města, nýbrž kraje (silnice II. třídy)
 • most v Masnerově ulici (u bývalého pivovaru) – není majetkem města, nýbrž kraje
 • most ke Hrádku a na Potůček – začala generální oprava
 • lávka u Šrámků – zatím se na ní nezačalo pracovat
 • most do Jatecké ulice a k výzkumáku – hotov
 • lávka na Koupelnu – zatím se na ní (asi – dnes jsem ji neviděl) nezačalo pracovat

Pro úplnost: existuje ještě most přes Vozničák u pily, ten je na krajské silnici, je tedy majetkem kraje.

Z mostů a lávek, jejichž popovodňová obnova je předmětem dotací z MMR, jsou ke 27. říjnu 2016 dva mosty hotovy, na třech se pracuje a na čtyřech se dosud pracovat nezačalo. Původně mělo být vše hotovo do konce roku, ale zaslechl jsem (bez záruky), že most na Frankovu stezku (a možná ještě některá z lávek) by měl být nahrazen novostavbou až v roce 2017, že snad se pro něj podařilo termín posunout. Uvidíme.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice doprava, Kocába, Nový Knín, Starý Knín, Zprávy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Začala přestavba dalšího mostu – toho u Čermáků

 1. Anonymní napsal:

  Dobrý den,
  dnes jsem potkal na Frankově stezce stavbyvedoucího nového mostu. Řekl mi, že tento most se bude demontovat letos, ale stavit se bude až na jaře příštího roku. Další smutná zpráva je, že tento most se má rozřezat a odvést do šrotu, přitom slova pana starosty zněla, že tento most se využije někde jinde!! Bohužel nebudu zítra ve městě, abych se na to mohl zeptat pana starosty na mimořádné schůzi, proto bych Vás poprosil, jestli byste se mohl zeptat na to jestli je to pravda. Předem děkuji.

  Karel

  • Miloš Hlávka napsal:

   Dobrý večer,
   zeptat se mohu, ale pro jistotu, hlavně pro případ, že bych na to buď zapomněl, případně se zasedání protáhlo apod., jsem příslušný dotaz rovnou zaslal na radnici e-mailem.
   Miloš H.

  • Miloš Hlávka napsal:

   Takže dotaz jsem mailem poslal a posléze se na zasedání v diskusi na zasedání zastupitelstva zeptal, jak to s tím mostem tedy je; starosta pravil, že jsem tuším asi třetí, kdo to slyšel a kdo se takhle ptá. A že ne podle stavbyvedoucího, ale podle šéfa firmy, která to má na starosti, se má most odstranit a přenést na louku v celku – tam ať si s ním město dělá, co chce.

   Pochopitelně jde o to, aby – pokud ten most bude na té louce odpočívat bez dozoru – si jeho iniciativním rozřezáváním a následným přemísťováním do sběren nepokoušeli záplatovat svou mrzkou životní úroveň někteří sociálně slabší spoluobčané. Že by k nim pan stavbyvedoucí (když o tom řezání tak nahlas uvažuje) také patřil? 🙂

   Nevím. 😉

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.