Vánoční hudba v kostelích a kaplích ve Starém a Novém Kníně a Libčicích

Jako (aspoň v poslední době) každý rok se i letos uskuteční čtyři vánoční vystoupení staroknínských kostelních sborů.

Prvním z nich bude půlnoční mše 25. prosince 2016 v 0.00 hodin (Na plakátku je datum 24. prosince 2016, což není úplně přesné, protože bohoslužby proběhnou opravdu až na Boží hod vánoční, který půlnocí začíná. Každopádně se jedná o tradiční půlnoc z 24. na 25. prosince 2016.) v kostele svatého Františka (z Assisi neboli Serafinského). Bude doprovázena Českou mší vánoční Hej mistře od Jakuba Jana Ryby.

Půlnoční 2016

Půlnoční 2016

Dalšími bohoslužbami bude mše 25. prosince 2016 od 10.30 hodin. I ta se odehraje ve staroknínském kostele svatého Františka a bude rovněž doprovázena chrámovým sborem, ještě se uvidí, zda obvyklou Laštůvkovou Pastýřskou mší (což se zatím jeví jako pravděpodobnější – aktualizace 2016-12-15: potvrzeno) nebo něčím jiným.

Další tradiční akcí je vánoční koncert chrámových sborů (smíšeného a dětského) na svatého Štěpána, tj. 26. prosince 2016 od 16 hodin. Ten se jako každý rok koná v novoknínském kostele svatého Mikuláše na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Vánoční koncert 2016

Vánoční koncert 2016

A konečně 30. prosince 2016 od 15 hodin proběhne rovněž již tradiční koncertní provedení již zmíněné Rybovy České mše vánoční Hej mistře v libčické kapli svatých Jana a Pavla.

Rybova mše v Libčicích

Rybova mše v Libčicích

Dodejme, že „mezi svátky“ lze očekávat i jednu ze dvou příležitostí, kdy lze navštívit kapli svatého Jana Nepomuckého v zámeckém parku v Čelině (tou druhou příležitostí je tamní pouť, tj. sobota o víkendu před či po svátku patrona tohoto stánku Božího) – ale to už bez chrámových sborů (neb i jejich členové a členky si chtějí v době vánočních svátků aspoň trochu odpočinout). Konkrétně půjde o mši sv., která se v kapli odehraje 27. prosince 2016 od 15.00 hodin, přičemž její součástí bude žehnání vína.

Zatím nepotvrzené je vystoupení sboru při bohoslužbách 8. ledna 2017 od 10.30 hodin ve staroknínském kostele, kdy by mohly zaznít některé části Missy Pastoralis od Františka Xavera Brixiho (někdy se lze setkat i s pravopisem s „y“ na konci příjmení).

Příspěvek byl publikován v rubrice Libčice, Nový Knín, Oznámení, Starý Knín se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.