Rozsvěcení stromu se přesunulo

Lidé se scházejí

Lidé se scházejí

Každoroční rozsvěcení vánočního stromu se letos přesunulo. Strom samotný ne, ten je pevně zakořeněn, ohňostroj byl odpalován rovněž z místa tradičního, totiž zpoza Mincovny, „jen“ program sestávající ze starostenského projevu, farářského žehnání a recitace básniček a zpěvu písniček s vánoční, případně zimní (a bylo to stylové –  docela přituhovalo – brrr!) tématikou, bylo přemístěno od radnice před kostel, když už ty autobusy mají zatím aspoň to provizorní parkování zařízené u sídliště a uvedené místo nezabírají.

Takže jsme se na ten rozsvěcený strom dívali téměř z opačné strany, tedy s trošku větším odstupem, což ovšem nebylo nikterak na závadu. Část publika ovšem program sledovala od kašny, což znamenalo větší rozhled. Jak tam bylo slyšet, nevím, ale myslím, že i to ozvučení se docela vydařilo.

Pochválit lze letos i mladé zpěváky – či spíš zpěvačky; letos aspoň mně ten zpěv připadal výrazně čistší než v předchozích letech. Že by v knínské škole konečně začali brát tu hudební výchovu aspoň trochu vážně? Jinak nechybělo ani tradiční občerstvení. A konečně se vydařil i zmíněný (tradičně oblíbený) ohňostroj – a možná i jemu ten – oproti předchozím létům – trochu větší odstup prospěl.

A pochválit lze i muzeum, které mělo své vánoční výstavy otevřené do 20 hodin. Bylo se kde zahřát i na co se koukat.

Zítra (2016-12-03 od 18 hodin) je na řadě další rozsvěcení, tentokrát v Sudovicích.

(Žel budu – stejně jako před týdnem – zaneprázdněn jinými úkoly, takže reportáž zde opět nebude, jakkoli by si to pořadatelé – podobně jako před týdnem libčičtí a staroknínští – jistě také zasloužili.)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Náboženství, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.