Rok 2017 zahájen tradičním výstupem na Mikuli

První hloučky se scházejí na náměstí Jiřího z Poděbrad

První hloučky se scházejí na náměstí Jiřího z Poděbrad

Novoroční výstup na Mikuli, pořádaný novoknínským Sokolem, se stal už tradicí. Poprvé se na její vrchol vystupovalo 1. ledna 2012, tj. před pěti lety.

Tentokrát se tolik omílané globální klimatické změny zastavily kdesi mimo české území, takže počasí bylo i přes den víceméně mrazivé.

Podobně jako v předchozích letech se na místě srazu na náměstí Jiřího z Poděbrad objevil jen poměrně malý počet účastníků a účastnic – další se přidávali postupně během putováním ulicemi města, takže se lidé sešli (ba pak se účast možná zdála být naopak opticky větší než ve skutečnosti, protože účastníci a účastnice byli „rozcouraní“ snad v kilometrové délce) a fiasko se nekonalo. Stejně jako loni se na vrchol šlo údolím Kocáby kolem výzkumáku a Kosařova mlýna. Potom vedla cesta skrz vrata (povinností posledního bylo za sebou zavřít, aby ovce roha nevzaly) na pastviny Ekofarmy Kosařův mlýn a dále k lesu. A pak (byť drobnou oklikou) na samotný vrchol Mikule.

Tam předseda Sokola popřál všem přítomným vše nejlepší do roku 2017, opět bylo k dispozici občerstvení včetně tradiční novoroční čočky s uzeninou, na ty, kdo došli až na vrchol, čekaly i upomínkové sklenice. A nechybělo ani krátké hudební vystoupení. To vše za družných rozhovorů zúčastněných, takže se navzdory poměrně chladnému počasí (co ale čekat od začátku ledna, že…) ani moc nechtělo pryč. Ale vše končí, a tak po nějakém čase začali první mikulolezci a mikulolezkyně vrcholovou plošinu hory opouštět a ubírat se ke svým domovům – a k večeru se temeno Mikule už zcela vylidnilo.

A dodejme, že zimy si zřejmě ještě nějakou dobu užijeme – podle meteorologického serveru yr.no totiž mají v následujícím týdnu teploty překračovat Celsiovu nulu spíše sporadicky – a například ve výrazně severnějším norském Bergenu má být po většinu uvedené doby tepleji. Inu, Golfský proud jim tam „topí“ o sto šest...

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Reportáže, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.