Program zasedání zastupitelstva 23. února 2017

První letošní zasedání městského zastupitelstva se odehraje dne 23. února 2017 od 19.00 hodin u šišatého stolu v zasedačce v podkroví radnice. Na programu je především schválení rozpočtu, věcné břemeno pro příjezdovou cestu k domu čp. 30 na Kozích Horách, prodej stavební parcely v Ledrenské ulici, smlouva s firmou ENVIDAT s.r.o. o „administrování“ (některých) dotací (barevně a kurzívou odlišený text sem byl doplněn 2017-02-16) a rovněž (případné) vyvěšení tibetské vlajky 10. března (akce Vlajka pro Tibet; v posledních cca 10 letech se město zapojuje víceméně pravidelně).

Aktualizace 2017-02-16 v 20.20:

Dokončeno doplňování podkladů – níže pod program bylo uloženo téměř vše, co dostali zastupitelé a zastupitelky, z důvodu ochrany osobních údajů byl pouze mírně zcenzurován návrh usnesení (jména zájemců o pozemek v Ledrenské  ulici) a z důvodu neveřejnosti vynechána pozvánka na předběžné „pracovní sezení“.

Celý program je tedy následující:

 1. Zahájení
 2. Volba ověřovatelů zápisu
 3. Schválení programu
 4. Informace o plnění rozpočtu za rok 2016 a investičních akcích
 5. Schválení rozpočtu 2017
 6. Schválení vyvěšení Vlajky pro Tibet
 7. Schválení smlouvy s ENVIDAT s.r.o.
 8. Projednání zápisu Finančního výboru
 9. Schválení smlouvy o zřízení věcného břemene k pozemku p.č. 691 v k.ú. Kozí Hory
 10. Schválení prodeje pozemku p.č. 106/77 v k.ú. Sudovice
 11. Diskuse
 12. Závěr

Návrh rozpočtu je zde: rozpocet-novy-knin-2017 (původní umístění na webu města, odkud to bylo převzato, je zde: http://www.mestonovyknin.cz/assets/File.ashx?id_org=10763&id_dokumenty=5337).
Návrh rozpočtu je sice převeden do formátu pdf, žel opět jen jako „obrázek“, tj. nejde z toho „vyzobat“ text. Což běžným uživatelům s normálně fungujícíma očima, nikterak nevadí, ale zrakově postiženým uživatelům (a uživatelkám) Internetu to vadit může, protože ti jsou odkázáni na hlasovou čtečku webu, která ovšem z takto převedeného pdf „nevyzobe“ ani písmenko (přitom například program OpenOffice.org, případně LibreOffice do pdf exportovat umí, samozřejmě tak, aby text z toho pdf šel „vytáhnout“).

Aktualizace 2017-02-16 večer: podrobnější rozpočet, jak jej  dostali zastupitelé a zastupitelky, přidávám sem: 4331_001-rozpocet2017

Návrh smlouvy s firmou ENVIDAT s.r.o. se mi k tomuto okamžiku (2017-02-15 cca 18.40 hod.) najít nepodařilo, dokonce ani web dotyčné firmy. Jejím jednatelem a jediným společníkem je pan Tomáš Hlavatý z Prášil (okras Klatovy). Předmět podnikání: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona. Základní kapitál 50 000  Kč. Datum vzniku firmy: 17. února 2015; IČO 03804241 (zdroje údajů o firmě: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?ico=03804241, http://rejstrik-firem.kurzy.cz/03804241/envidat-sro/).

Aktualizace 2017-02-16 večer: návrh smlouvy dávám sem: 4331_001-smlouva-envidat-2017

Pozemek p.č. 691 se nachází kousek nad kozohorskou kaplí a jde o příjezdovou cestu ze silnice k usedlosti č.p. 30. Schéma níže je převzato z nahlizenidokn.cuzk.cz (Odhad autora příspěvku: Věcné břemeno bude zřizováno nejspíš ve prospěch firmy ČEZ Distribuce)

Umístění pozemku 691 na Kozích Horách

Umístění pozemku 691 na Kozích Horách

Aktualizace 2017-02-16 večer: Návrh smlouvy o smlouvě budoucí stran věcného břemene pro ČEZ je zde: 4331_029-vecnebremeno-cezenergon

Pozemek p.č. 106/77 v Sudovicích je stavební parcela při severní straně Ledrenské ulice, přiléhající k zámeckému parku, tj. jeden z těch pozemků, které město rozprodávalo, aby mělo na spolufinancování kanalizace – v případě tohoto pozemku ovšem z prodeje v minulosti sešlo (tuším z důvodu překážky na straně kupujícího), takže uvedený pozemek se dostal do prodeje znovu. (Takže pokud půjde o prodej za cenu odpovídající cenám v místě obvyklým, mělo by jít v zásadě o formalitu, protože s prodejem tohoto pozemku se počítalo už dávno.)

Aktualizace 2017-02-16 večer: Přidávám informace o pozemku, o nějž se jedná – kopii žádosti o odkup nepřidávám z důvodu ochrany osobních údajů, jen zmíním, že zájemcem je občan sousední Velké Hraštice: 4331_029-pozemekledrenskaulice-jen-info

Aktualizace 2017-02-16 dopoledne:

Nějaké podklady jsem dostal, požádav o ně e-mailem – něco z nich sem asi časem přidám, poté, co případně „vyzmizíkuji“ údaje, jež by mohly být „problematické“ kvůli ochraně osobních údajů. Zda budou obdržené podklady považovat za dostačující všichni zastupitelé a zastupitelky, samozřejmě nevím. Jen bych je rád touto cestou požádal, aby, pokud nikoliv, se to snažili řešit co nejdříve, nejpozději na pondělním neveřejném „pracovním“ sezení (které z důvodu své neveřejnosti nemůže přijímat závazná usnesení, ale může některé věci aspoň předjednat a vyjasnit stanoviska), aby se pak „oficiální“ zasedání ve zbytečně „netopilo“ v takovýchto „technických“ záležitostech a mohlo jednat už „k věci“. Díky.

Pro začátek: smlouva s firmou ENVIDAT se týká spolupráce při zajišťování byrokratiských náležitostí souvisejících s přijímáním a účtováním dotací (OPŽP apod.), více k tomu snad (člověk má být poctivý a opatrný: sliby plnit a zásadně nikdy nikomu nic neslibovat) brzy…

Aktualizace 2017-02-16 večer:

pdf soubor s kopií návrhu smlouvy je výše.

Soubor s plněním rozpočtu za rok 2016 je zde: 4331_001-plneni-rozpoctu-2016-komplet – opět se jedná o pdf vzniklé naskenováním tištěného materiálu, tudíž jde de facto o obrázek, či spíš 11 obrázků, stejně jako je tomu v případě většiny ostatních zde uveřejněných pédéefek. Oproti stavu, v jakém jsem to dostal v mailu, jsem to změnil jen v tom, že jsem jednotlivé stránky „postavil na nohy“, aby písmenka „neležela na boku“ a dalo se to aspoň jakž takž číst.

Kopie dopisu spolku Lungta s žádostí o zapojení do akce Vlajka pro Tibet je zde: 4331_001-lungta2017

A co nám ještě chybí? Řekl bych, že už jen zápis ze zasedání Finančního výboru. Zveřejněme si jej proto zde: 4331_029-zapisfinancnihovyboru.

Většinu čtenářů a čtenářek asi nebude příliš zajímat návrh usnesení, protože to je pouze jakýsi „mustr“, z něhož konečná podobě usnesení vzejde až na základě výsledků hlasování, nicméně pro úplnost jej přece jen umístěme sem (v cenzurované podobě, bez uvedení jmen zájemců o pozemek v Ledrenské ulici v Sudovicích – z důvodu ochrany osobních údajů): navrhusneseni-2017-02-23-cenzurovany

Přidejme ještě odpověď Povodí Vltavy na stížnost ohledně „vylepšení“ chodníků v Kozohorské ulici – podle něj tam chodníky nikdy nebyly – opravdu ne??? Dopis je zde: povodivltavy-2017-01.

A ještě vyjádření ke komunikaci v Sudovicích a stavebním pracím paní A. Š. (opět cenzurováno z důvodu ochrany osobních údajů):dobris-stavebniurad-2017-cenzurovano.

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Rozpočty, Zastupitelstvo se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s