Přednáška o Hranické propasti 09. března 2017

Zveme vás na veřejnou přednášku na téma:

Hranická propast – nejhlubší sladkovodní propast světa

Přednášejícím bude Ing. Josef Lukeš, Ph.D., člen speleopotápěčské  skupiny České speleologické společnosti ZO 7-02 Hranický kras, trenér instruktorů potápění, novoknínský hasič.

Pojďte si poslechnout autentické zážitky z průzkumu fenoménu s názvem Hranická propast, která se na sklonku loňského roku stala díky členům ČSS ZO 7-02 nejhlubší (známou – pozn. MH) sladkovodní jeskyní (a propastí) na světě.

Přednáška a diskuse se bude konat dne 9. března 2017 od 18.00 v zasedací místnosti v podkroví radnice.

(Pozn. MH: Pokud je mi známo, zatím se nepodařilo dosáhnout dna. Při pohledu zvenčí přitom ta propast moc impozantně nevypadá – hladina jezírka se totiž nachází pouhých 69,5 metrů pod její hranou. Pravdou je ovšem i to, že dna se nepodařilo dosáhnout ani v případě italské propasti Pozzo del Merro, která Hranické propasti konkuruje asi nejvíce. Každopádně speleopotápěci jak na moravské, tak na italské straně budou mít zřejmě ještě nějakou dobu „o zábavu postaráno“ a pro ty, kdo se o tuto záležitost zajímají, může být tento „závod ke dnu“ ještě hodně napínavý.)

(Zdroj informace: e-mail přednášejícího)

Aktualizace (2017-03-07):

Podle oficiálního městského webu bude v případě vyčerpání kapacity zasedačky přednáška přednostně přístupná těm, kdo se zaregistrují na e-mailu přednášejícího: lukes(z@vináč)podvodu.cz (kvůli spamovým robotům jsem adresu malinko „zašifroval“, člověk se dovtípí, robot doufám ne)
nebo přes SMS na číslo: 777553601

Příspěvek byl publikován v rubrice Hasiči, Kultura, Nový Knín, Oznámení se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Přednáška o Hranické propasti 09. března 2017

  1. Josef Lukeš napsal:

    Malá poznámka k poznámce. Pozzo del Merro dle záběrů z kamer již svého dna dosáhla. Teoreticky je samozřejmě možné (vzhledem k profilu nepravděpodobné), že existuje jiná cesta, popř. se v budoucnu pohne podloží…..

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.