Návrh dotazníku projednaného na zasedání zastupitelstva města 20. dubna 2017

V příloze tohoto materiálu (zde: Dotaznik-20_04_2017) se nachází pdf soubor, obsahující původní návrh dotazníku, který zastupitelstvu odeslali zastupitelka a zastupitelé zvolení za SNK Zlatohorní město Nový Knín (krátce Zlatohorci).

Zveřejnění dotazníku bylo zastupitelstvem schváleno, a tak lze očekávat jeho uveřejnění na městském webu (tam bude zřejmě soubor ve formátu pdf, který bude možno vytisknout a vyplnit „ručně“), dále už je připraven formulář na webu firmy Google, který lze vyplnit a odeslat online (tj. po Internetu). Zde uveřejněný soubor byl „vystřižen“ z rozsáhlejšího pdf souboru – ten totiž před samotným dotazníkem obsahoval jednak samotnou žádost o projednání uvedeného bodu, jednak návrh usnesení, že zastupitelstvo zveřejnění dotazníku schvaluje – proto v souboru „nesedí“ číslování stránek (text začíná stranou 4) a místo čtverečků pro zaškrtávání odpovědi program, jímž jsem pdf soubor zpracoval (zkracoval) zanechal jakési paznaky.
Z uvedených důvodů prosím berte uvedený soubor jako informativní ve smyslu, co bude dotazník obsahovat, a pro vyplnění a odeslání si prosím stáhněte jeho definitivní verzi na oficiálním webu města (až tam bude zveřejněn) – do té doby si můžete promýšlet odpovědi na jednotlivé otázky (že tam budou změny, je už nyní jisté: v dotazníku na webu Googlu proti původnímu návrhu přibyla přinejmenším poslední otázka, nakolik by se město mělo či nemělo rozšiřovat; u některých mohly být jemně pozměněny formulace).

Online formulář na webu Googlu je doufejme definitivní (dnes, 25. dubna 2017, byla uzávěrka čísla, v němž by se měl dotazník, totiž jeho tištěná podoba, objevit) a lze jej začít vyplňovat zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0wmYSlUhC7obEme7OnmxHslDXRNZojdJGkQIwTSI82WYIgg/viewformpřesto bych možná doporučoval s vyplněním ještě „chvíli“ počkat (do vyjití Novoknínského zpravodaje) pro případ, že by tam přece jen ještě nastaly nějaké změny.

Protože nelze zabezpečit poctivost hlasování (anketa je anonymní, nelze vyloučit vícenásobné hlasování apod.), lze dotazník brát spíše jako „první nástřel“ při zjišťování názorů obyvatel města (rozhodně nemůže jít o nic na způsob právně závazného referenda, to by muselo být zabezpečeno mnohem dokonaleji), nicméně i ten může dát aspoň přibližný obrázek (přinejmenším jaké názory se mezi lidmi vyskytují, když už četnost jejich výskytu může být zkreslená).

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s