Výstava fotografií Pavla Rejska na Dobříši byla ukončena koncertem Jiřího Smrže

Dne 30. dubna 2017 byla ve výstavní síni dobříšské synagogy (t.č. kulturák) ukončena výstava fotografií Pavla Rejska věnovaná umělcům undergroundu zejména 80. let 20. století.

Závěrečný den byl završen koncertem osobitého píseckého písničkáře Jiřího Smrže. Někdy jej lze slyšet s menší doprovodnou kapelou, někdy v duu s houslistou Benjaminem Lovettem, někdy hraje a zpívá sólově. Což byl i tento případ. Na všechny Smržovy písně se samozřejmě dostat nemohlo. Například mně by se zamlouvalo, kdyby na vystoupení zazněla i skladba Na jeden nádech velryby, podle mě nejsilnější skladba z jeho alba Poslední láska, ale všechno se prostě stihnout nedá. Naopak mě velmi potěšilo, že zazněla (byť v malinko upravené podobě) píseň Ještě ne, napsaná někdy před 30 lety pro tehdejší sestavu Minnesengrů (v kapele tuto skladbu tehdy zpívala Pavlína Braunová, která později, v roce 1988, záhadně beze stopy zmizela a dodnes se nenašla). V každém případě se jednalo o velmi kvalitní kulturní zážitek. K mání byla i cédéčka – dvě alba samotného Jiřího Smrže (Poslední láska a Kořeny) a pak vzpomínkové album Bílé místo (věnované právě oné záhadně zmizelé Pavlíně Braunové).

Příspěvek byl publikován v rubrice Dobříš, Kultura, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.