Pocta obětem II. světové války

Při příležitosti oslav výročí konce II. světové války opět proběhlo pokládání věnců a kytic na hroby a k pomníkům obětí této tragické události lidských dějin. Účast v Novém Kníně by byla, pokud by ji nepodpořili i hasiči z Chotilska, jako obvykle spíše komorní. Rovněž pořadí pokládání věnců a kytic bylo již tradiční. V 10.00 hodin se začalo na náměstí v Novém Kníně (položení věnce k pomníku padlých a krátký improvizovaný proslov starosty města), pokračovalo se na hřbitov v Novém Kníně (tři hroby – dva ruských vojáků a jeden místního civilisty), ve Starém Kníně (dva hroby) a na Kozích Horách (pomník padlých).

Zde nutno podotknout, že někdy se bohužel krade i na hřbitovech, avšak tentokrát jsme se setkali s případem, kdy se tak nestalo. Na staroknínských hrobech ruských (ne všichni bojovali v řadách Rudé armády – někteří z nich se dostali do ROA, tj. k vlasovcům) vojáků zůstaly kytice od loňska (byť ve stavu úměrném celoročnímu působení povětrnostních vlivů) a před položení nových bylo nutno ty dosavadní odstranit.

Poté následoval přesun do Záborné Lhoty, kde byl pietní akt naplánován na jedenáctou hodinu (začátek se o nějakou tu minutku zdržel kvůli ozvučení) byla již tradičně účast veřejnosti největší. I tam zazněl krátký projev, v tomto případě chotilského, starosty. Po skončení pietního aktu pak bylo k dispozici menší občerstvení.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Kozí Hory, Nový Knín, Reportáže, Starý Knín, Záborná Lhota, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.