V Mincovně probíhá Noc muzea

Mincovna v době Noci muzea

Dnes, 3. června 2017. se v novoknínské Mincovně (Muzeu zlata, pobočce Hornického muzea Příbram) již od 16.00 hodin koná Noc muzea.

Na chodníku před budovou probíhají ukázky rýžování zlata s Českým klubem zlatokopů a keramické práce s Johanou Dvorskou. V přízemí Mincovny je možné vyzkoušet si mimo jiné háčkování a výrobu košíků či drátkových šperků, v témž prostoru se lze setkat i s výrobky chráněné dílny RUKAMA NOHAMA provozované Farní charitou Starý Knín. V přízemí zároveň již od včerejška probíhá výstava keramiky. Na chodbě v prvním patře pak své umění předvádí pan Křížek z Křepenic. Spolu s tímto programem lze za snížené vstupné 5 Kč navštívit i stálé expozice muzea.

Akci lze navštívit do 23 hodin, kdy končí.

Aktualizace (2017-06-03 22.20 hodin):

Akce se pomalu chýlí ke svému konci. Na rozdíl od loňska, kdy mnozí přicházeli ještě v pozdních večerních hodinách, letos přišla značná část zájemců krátce po zahájení akce a později proud návštěvníků zeslábl. Není tedy divu, že pořadatelé se pomalu chystají k uklízení „nádobíčka“ svých tvůrčích dílniček. Ti, kdo to nestihli do teďka, mají šanci zase za rok – s výjimkou výstavy keramiky, která bude přístupná v pravidelné otvírací době muzea až do neděle 11. června 2017.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s