Program festivalu v Bezzecce zveřejněn

Jak je víceméně všeobecně známo, v době kolem letního slunovratu (v poledních letech vždy 21. června) probíhá v ulicích Bezzeccy v partnerském údolí našeho města již tradiční hudební festival – Festa della musica. A stejně jako v posledních letech se i letos vypraví dvě české kapely, z nichž v jedné působí i náš spoluobčan Petr Chmelík. I díky tomu je na Ledro naplánován zájezd, který umožní aspoň části zájemců prožít tuto hudební událost na vlastní oči a uši.

Program festivalu, totiž jeho letošního XII. ročníku, už je sestaven. Hrát se bude na deseti pódiích a zúčastní se kolem třiceti souborů. Místo účinkování českých kapel se po dvou letech působení v zahradě v Chyňavské ulici (Via Chyňava) vrací k salesiánům, tj. do dvora Centra Dona Bosca (na rozcestí hlavní třídy Giaccoma Cise – Via Giaccomo Cis – a Chiassiho ulice – Via Chassi – GPS souřadnice: 45.8953569N, 10.7183161E).

Na festivalu nebude chybět ani slovutný místní dechový orchestr (Corpo bandistico della Valle di Ledro), který vystoupí na svém obvyklém festivalovém působišti, totiž na Conceiském náměstí (Piazza Concei) od 21.00 hodin (což se ovšem žel časově překrývá s vystoupením českého Nástroje snahy). V bezzecckých ulicích vystoupí i z minulých ročníků známá seskupení Chameleon Mime (na náměstí Obbedisco, Piazza Obbedisco – jde téměř o východní výběžek Garibaldiho náměstí – Piazza Garibaldi – kde se také hraje, ale z vlastní zkušenosti vím, že pódia jsou dostatečně vzdálena na to, aby se vystoupení na nich navzájem příliš nerušila) nebo De Marti Club. Z účastníků předchozích ročníků mi asi bude trochu chybět amatérské seskupení Monotipo, jež v letošním programu není, z kapel, které jsem dosud neslyšel, jsem zvědav na soubor Brigata Lambrusco – problémem je „jen“ to, že má v Chyňavské ulici vystupovat od 21 hodin, tj. ve stejnou dobu jako na Conceiském náměstí místní dechovka a u Dona Bosca Nástroj snahy – takže člověk aby byl v daný okamžik na roztrhání…

Na webu organizátorů festivalu je ke zhlédnutí několik ukázek vystoupení skupin, jež mají na festivalu vystupovat, na ksichtoknižním profilu události se nachází letáček se schématickým plánkem Bezzeccy včetně rozmístění pódií a soupisu účinkujících (ten přejímám a zveřejňuji níže).

Pro případ deště je stanoven i „plán B“, podle nějž by se část vystoupení přesunula do kulturáku v Locce, něco do bezzecckých hospod a jiných zastřešených míst. Podle serveru meteoblue.com se zatím zdá, že v předcházejících dnech by mělo být polojasno s preháňkami – pro samotné datum festivalu není v době psaní této zprávy (7. června 2017) předpověď k dispozici. Podle webu http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/eu/406645/bezzecca/1 by 20. června už pršet nemělo, ani zde není na den festivalu předpověď k dispozici.

Festa della musica Bezzecca 2017 – plakátek

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Ledro, Oznámení, Partnerství Ledro - Nový Knín se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.