Noc sokoloven

Po již tradiční Noci kostelů (která se ovšem v posledních dvou letech našemu městu vyhýbala) a Noci muzeí (se kterou si naopak novoknínské pořadatelky vyhrály a četné návštěvníky a návštěvnice přilákaly) se Nový Knín dočká další tématicky zaměřené noci, totiž Noci sokoloven.

Cílem této akce (letos se koná třetí ročník, novoknínský Sokol se zapojuje, pokud je mi známo, poprvé) je ukázat jednak rozmanitost architektury sokoloven (stavěly se od 60. let 19. století do zrušení Sokola, či přesněji do jeho nuceného sloučení do systému „jednotné socialistické tělovýchovy“ po roce 1948), jednak seznámit s činností sokolských jednot, které v těchto budovách dodnes (po obnově po roce 1990) s většími či menšími úspěchy působí. V propagačních materiálech České obce sokolské je datum stanoveno na pátek 22. září 2017, tělocvičná jednota Sokol Nový Knín ovšem svůj sportovní stánek otevře o den později, a to v sobotu 23. září od 17 hodin.

Bude možno:

  • zasportovat si (či zavzpomínat na mládí – kdy se ze školy chodilo na tělocvik právě sem, protože školní tělocvična v Novém Kníně ještě neexistovala)
  • poslechnout si něco z historie Sokola (včetně toho knínského a zdejší sokolovny – o tento bod programu se postará dlouholetý novoknínský kronikář pan Josef Mácha)
  • prohlédnout si prostory sokolovny a odpovídající tématiské fotografie
  • opéci buřty (tedy správně spisovně vuřty – jde o počeštěný německý výraz Wurst)
  • nejmenšími návštěvníci mohou zkusit najít poklad
  • možnost přespání ve vlastním spacáku (spacák, baterku a karimatku s sebou, buřtíky k snídani zajištěny)

Adresa Noci sokoloven na webu České obce sokolské je tato: http://www.sokol.eu/obsah/3358/noc-sokoloven

Novoknínská Noc sokoloven je avizována na městském webu (http://mestonovyknin.cz/assets/File.ashx?id_org=10763&id_dokumenty=5673), zatímco na tom sokolím (http://www.sokolnovyknin.cz) zatím (ke dni 13.09.2017) není o akci nic.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Oznámení, Tělovýchova a sport se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.