Setkání k rozvoji města – a kouzlo malých písmen

Zastupitelstvo města Nový Knín

ve spolupráci

s Centrem společných služeb
Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska
a
Místní akční skupinou Brdy – Vltava o.p.s.

pořádají

Setkání k rozvoji města Nový Knín.

Akce se uskuteční v úterý dne 17. října 2017 od 18 hodin v jídelně Základní školy v Novém Kníně. Na setkání proběhne diskuse o dalším rozvoji města, jakož i o tom, co se podařilo či nepodařilo v uplynulých letech vybudovat. Názory tam vyslovené (stejně jako dotazníky, na základě jejichž vyhodnocení bylo setkání připraveno) mohou ovlivnit další směřování města.

Aktualizace 17. října 2017níže zmíněný plakát Zlatohorců se na dveřích prodejny opět nachází – bez úpravy, která by jej činila férovějším. První polovina nedělní aktualizace tedy opět neplatí (pozvání na akci samozřejmě ano). Jeho dočasná nepřítomnost tedy zřejmě nebyla výsledkem sebereflexe autorů, nýbrž například vlivem počasí. Asi jsem zkrátka byl příliš velký optimista.

Pozor! Aktualizováno 15. října 2017 v 16.40 hodin: následující odstavce už neplatí  – dne 15. října v 16.00 se níže zmíněný plakátek na dveřích prodejny U Mašků již nenacházel. Zda jeho autoři pochopili, že propagovat nějakou akci zrovna takovýmto způsobem  není nejvhodnější ,nevím, ale dle zásady In dubio pro reo – neboli v češtině V pochybnostech pro věc – předpokládejme, že tomu tak skutečně bylo. A poděkujme jim za sebereflexi.

Dveře obchodu U Mašků - již bez plakátku (tvář paní prodavačky za sklem jsem rozmazal z důvodu ochrany osobních údajů)

Dveře obchodu U Mašků – již bez plakátku (tvář paní prodavačky za sklem byla rozmazána z důvodu ochrany osobních údajů)

Následující věty už tedy dne 15. října 2017 neplatí  (17. října opět platí) – samotné pozvání na setkání k dalšímu rozvoji města ano. A samozřejmě to pozvání platí pro všechny, ať už fandí Zlatohorcům, Tradici a prosperitě, nebo by třeba přivítali, pokud by se před příštími komunálními volbami odkudsi vynořila nějaká třetí (nebo i čtvrtá,…) strana, která by kombinovala to dobré z těch dvou dosavadních a toho nedobrého z jejich působení se naopak snažila vyvarovat.

Již neplatné (17. října 2017 opět platné) věty:

Potud pozvánka na akci. Vedle tohoto článku (a vedle předchozích upozornění v tomto blogu – například ve zprávách o zasedáních zastupitelstva a pravidelných seznamů očekávaných událostí) na ni zvou i hezky v barvě vyvedené plakátky, z nichž jeden bylo možno spatřit na dveřích prodejny U Mašků.

Sdělují prakticky totéž; pokud jde o místo setkání a jeho obsah, se od výše uvedeného textu neliší. Různí se od  „jen“ v jedné „maličkosti“: Velká písmena sdělují, že na uvedené setkání zve volební sdružení Zlatohorci, zatímco sdělení, že akci pořádá výše uvedené Zastupitelstvo města Nový Knín ve spolupráci s Centrem společných služeb Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska a Místní akční skupinou Brdy – Vltava o.p.s., je uvedena písmenky vůbec nejmenšími z těch, která se na plakátu nacházejí (nepočítáme-li písmenka na kopii historického městského razítka). Jistě, plakátek nelže, právně je naprosto nenapadnutelný – jen trošku odvádí pozornost stranou – na někoho jiného, než jsou pořadatelé. Trošku to připomíná například inzeráty na super extra výhodné úvěry, kde těmi nejmenšími písmenky je uvedeno, že něco na tom úvěru až tak úplně výhodné není…

Aby bylo jasno: nemám nic proti tomu, že Zlatohorci akci inzerují (ostatně jejich zastupitel Radek Hrubý byl „styčným důstojníkem“ mezi zastupitelstvem a MASkou, tuto zásluhu je nutno mu přičíst), nicméně měli pořadatele zmínit většími písmeny hned na začátku – pak by mi nevadilo, kdyby někde dole uvedli sebe jako autory toho plakátku. A měli by u mě bod. Takhle je ovšem jejich zásluha poněkud sporná.

Pro ilustraci: co byste říkali třeba následující pozvánce?

 

Blogger Miloš Hlávka
(většinový autor blogu novyknin.wordpress.com)

Vás srdečně zve na

Společné setkání (od setkání se dá očekávat, že by mělo být společné jaksi z podstaty, ale proč to nezdůraznit, že?) k rozvoji města Nový Knín dne 18. října 2017 od 18 hodin v jídelně Základní školy v Novém Kníně.

Akci pořádá Zastupitelstvo města Nový Knín ve spolupráci s Centrem společných služeb Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska a Místní akční skupinou Brdy – Vltava o.p.s.

Na setkání proběhne diskuse o dalším rozvoji města, jakož i o tom, co se podařilo či nepodařilo v uplynulých letech reálně zrealizovat. Nejen můj, ale představte si to! i Vaše názory jsou důležité!

 

Pro porovnání níže zveřejňuji fotokopii výše zmíněného zlatohoreckého plakátku – ať udatní čtenáři a spanilomyslné čtenářky (a v rámci překonávání genderových stereotypů i udatné čtenářky, jakož i spanilomyslní čtenáři) mohou sami posoudit, nakolik jsem se ve svém hodnocení „sekl“ či nikoliv.

Plakátek vytvořený Zlatohorci

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 reakcí na Setkání k rozvoji města – a kouzlo malých písmen

 1. Oldřich Kupa napsal:

  vidím to úplně stejně jako ty

 2. Petr Chmelík napsal:

  Naprosto přesné a výstižné.

 3. Petr Skýpala napsal:

  Autor článku i jeho klaka předkládají naprosto irelevantní hodnocení cizí plakátové pozvánky neb na vlastní plakát se sami intelektuálně ani organizačně nezmohli. Účelem pozvánky je pozvat lidi a lidi se překvapivě dostavili. Nebo ne?

  • Petr Chmelík napsal:

   Myslím, že Miloš zhodnotil vaší pozvánku zcela přesně a možná by bylo na místě trocha sebereflexe a poučení namísto jízlivých komentářů. Ostatně jsem zvědavý na další předvolební článek ve zpravodaji, či na facebookovém profilu Zlatohorců.

  • Oldřich Kupa napsal:

   Tak já myslím ze ta vaše pozvánku byla intelektuální i organizační bomba. Ostatní by se nad sebou měli fakt zamyslet 🙂

  • Martina Radová (Fialová) napsal:

   Dobrý den, reaguji jen krátce na Váš příspěvek, který se týkal této diskuse a z nějakého důvodu se objevil na facebooku ne zde:) Facebook nemám, což jistě není problém si zjistit, takže pokud mi chcete něco sdělit, používejte prosím prostředky, které mi dají šanci se taky vyjádřit, ať se komentáře k mé osobě nedozvídám pouze náhodně od svých přátel. Ano máte pravdu, pasovala jsem Vás na pozici, kterou nevykonáváte, nemám problém svou chybu přiznat. Nicméně, kdo chce, tak z mého názoru pochopí, že to není to podstatné, co jsem chtěla sdělit.

 4. Zlatohorec Novoknínský napsal:

  Ještě k problematice hodnocení cizích plakátů a účelové propagace – pane doktore, mohl by jste uveřejnit daňové doklady za pronájem podkroví novoknínské radnice a půlstránkový inzerát v Novoknínském zpravodaji vázaný k Vašemu autorskému večeru dne 3.11.2017?

  • Miloš Hlávka napsal:

   Až totéž uveřejní pan Miloň Čepelka, který vystupoval tamtéž.

  • Oldřich Kupa napsal:

   Toto je taková ubohost že nemám slov. Vždy se snažím najít nějaká slušná slova ale z tohoto příspěvku bych blil.

  • Jana Kolková - správa majetku města napsal:

   Vážená paní, vážený pane.
   Město Nový Knín vždy podporovalo a bude podporovat kulturní dění v obci.
   Akce nekomerčního rázu, jakou akce pana RNDr. Miloše Hlávky je, není proto zpoplatňována.

  • Petr Chmelík napsal:

   To je tady bahno. Jinak to snad ani nejde nazvat.Navíc hrdinně anonymně.

 5. Martina Radová (Fialová) napsal:

  Není zrovna mým koníčkem vkládat se do konfliktních situací, ale po přečtení Vašich reakcí si svůj komentář přeci jen neodpustím. Pan Hlávka a ostatní, kteří jeho článek komentovali, si dovolili vznést svůj názor (mimochodem i já to vnímám stejně). Kde to jsme a co je to za metody, že jedinou reakcí zastupitele našeho města je prostá urážka…? Není to spíš naopak tak, že jim jejich intelekt napověděl, že něco takového není zrovna fér? A prosím Vás nezavádějte tady tyhle praktiky, je to tedy dost ubohé, ještě k tomu anonymně…

 6. Jana Tomková napsal:

  Dobrý večer, musím říci , že pokud bych si přečetla , že na schůzku o jednání rozvoje města zve tato ( jakákoliv) strana nezúčastnila bych se. Toto bylo směřováno Mú pro veřejnost. a ne jako propagace strany. Děkuji p. Hlávka za Váš názor a souhlasím.

 7. Iva Petřinová napsal:

  Dobrý den, ráda bych za Centrum společných služeb uvedla „na pravou míru“, že setkání 17. října proběhlo na pozvání města Nový Knín, které požádalo Svazek obcí Dobříšska a Novoknínska o vytvoření Programu rozvoje obce – tedy dokumentu potřebného pro čerpání finančních dotací do budoucna. Protože dokument má vycházet zejména z potřeb obyvatel, je jeho součástí dotazníkové šetření a dvě společná setkání. Pozvánka byla předpřipravena námi – dle vzoru Svazku měst a obcí a zaslána na Městský úřad. Pozvánka viz výše je iniciativou konkrétního politického uskupení, se kterým nemáme nich společného. Tím bych jen ráda vysvětlila, kdo za celým projektem a důvodem setkání stojí, a předešla tak dalším nedorozuměním. Děkujeme za pochopení. Naši činnost můžete sledovat na http://www.dobrisskonovokninsko.cz a případné dotazy zasílat na uvedené e-maily.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.