Páteční Čáp: Selský rozum a dotazník o biozelenině

V pátek dne 13. října 2017 byl v Oranžovém Čápovi na náměstí Jiřího z Poděbrad promítnut dokumentární film Zuzany Piussi a Víta Janečka Selský rozum, věnovaný zemědělskému hospodaření Andreje Babiše a jeho firem – film ostře protibabišovský, ovšem zčásti i proto, že Andrej Babiš a jeho hnutí ANO 2011, odmítli s tvůrci filmu hovořit. Ten byl natočen ve spolupráci České televize a firmy D1film, avšak Česká televize jej odmítla odvysílat ještě před volbami. Čas od času se někdo pokusí film protlačit na Mezisíť, např. na Googlův kanál YouTube.com, avšak zpravidla bývá na základě tlaku České televize poměrně rychle stažen. V pátek se tedy možnost naskytla i v Novém Kníně. Účast byla – přiznejme si to – dost mizivá, nepřekročila deset lidí. Na druhé straně jedna rodina vážila cestu do Nového Knína i z Prostřední Lhoty.

Vedle zážitku z filmu byl k dispozici dotazník, týkající se zájmu o zeleninu z biologického zemědělství. Čáp totiž získal přístup ke statku v Budínku a zvažuje právě možnost pěstovat uvedenou zeleninu a nabízet ji svému okolí. Uvidíme, jaký bude zájem a jak se mu bude pěstování dařit.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.