Pocta obětem I. světové války v komorním obsazení

Při vzdávání poct obětem I. světové války nesměl chybět pomník ledrenských vysídlenců zemřelých na knínském území během svého exodu.

Při vzdávání poct obětem I. světové války nesměl chybět pomník ledrenských vysídlenců zemřelých na knínském území během svého exodu.

Dne 28. října 2017 po desáté hodině proběhlo na území města Nového Knína a připojených osad pokládání věnců k pomníkům a pamětním deskám obětí I. světové války.

I letos se pocta padlým a zahynulým vzdávala na pěti místech: u pomníku padlých na náměstí Jiřího z Poděbrad v Novém Kníně, u pomníku padlých na návsi ve Starém Kníně, na staroknínském hřbitově u pamětní desky ledrenských vysídlenců zemřelých na novoknínském území během nuceného vysídlení, u pomníku padlých na Kozích Horách a u pamětní desky na hasičárně v Libčicích. Poté následovalo pozvání všech účastníků a účastnic pietního aktu do libčické hasičárny, kde bylo podáváno menší občerstvení. Protože obsazení uvedené akce bylo – jako obvykle – vysloveně komorní, bankrot libčickému hasičskému sboru ani tentokrát nehrozil.

Jinou otázkou je, jak bude připomínání památky obětí I. světové války probíhat napřesrok – to bude výročí vyloženě „zakulacené“ (pravda, jen proto, že používáme desítkovou číselnou soustavu), takže možná bude důvod pojmout to přece jen ve velkorysejším duchu – a platilo by to zejména v případě, že by se do akce zapojilo partnerské Ledro.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kozí Hory, Libčice, Nový Knín, Reportáže, Starý Knín, Zprávy se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.