Program mimořádného zasedání zastupitelstva 11. prosince 2017

Dne 11. prosince 2017 (tj. mimořádně v pondělí) od 19.00 hodin se u šišatého stolu v podkroví radnice sejde sejde městské zastupitelstvo na svém mimořádném zasedání. Vedle povinných „administrativních“ bodů bude na jeho programu schválení rozpočtu na rok 2018, projednání – tentokrát obsáhlého – zápisu kontrolního výboru (na jehož jednání byli přizváni i členové stavební komise) a schválení smlouvy s VHS Dobříš o výkonu služeb během přechodného období, než město zvládne provozování vodohospodářské infrastruktury ve vlastní režii.

Asi nejvíce problémový tentokrát bude onen již zmíněný zápis kontrolního výboru, který se sešel z důvodů stížností obyvatel Ledrenské ulice na stav prací na dopravní infrastruktuře v předmětné ulici po vybudování kanalizace. Připomeňme, že součástí prodeje stavebních pozemků byl i příslib, že z části ceny bude financován mj. právě povrch vozovky a veřejné osvětlení. Což bylo nakonec – se zpožděním – provedeno (nakolik se na těch zpožděních podepsala případná zdržení při shánění dotací na onu kanalizaci a pak při jejím budování, si nepamatuji) ale např. některé smlouvy nejsou po právní stránce v pořádku, některé jejich body nebyly zcela naplněny (a město by mohlo  – a mělo – žádat sjednání nápravy; jeden z dodavatelů, konkrétně DOKAS, přitom některé doklady již údajně skartoval, přestože je měl uchovávat aspoň 10 let). Některé podklady (smlouvy k některým fakturám) dostal kontrolní výbor se zpožděním (našly se dodatečně). Jako další postup je navržen forenzní audit, který by do této záležitosti vnesl více světla (a umožnil případné zjednání nápravy u dodavatelů, pokud se to ukáže být možným). Zmíněný zápis kontrolního výboru je zde: NovyKnin-KontrolniVybor-2017-10-09+2017-11-15.

Rozpočet je sestaven jako schodkový s tím, že schodek bude dorovnán přebytkem z předchozích let (s tím, že zpravidla to dopadne lépe a je z čeho krýt případný schodek rozpočtu dalšího roku). Návrh rozpočtu je zde: NovyKnin-NavrhRozpoctu2018.

Servisní smlouva na přechodné období byla předjednána (a změny navrženy) již na minulém zasedání (ač se to do usnesení nedostalo), a tak doufejme, že už bude schválena bez větších problémů. Návrh smlouvy je zde: NovyKnin-Servisni_Smlouva_VHS_Dobris-2017-12.

Celý program je tento:

  1. Zahájení
  2. Volba ověřovatelů zápisu
  3. Schválení programu
  4. Schválení rozpočtu na rok 2018
  5. Projednání zápisu kontrolního výboru
  6. Schválení smlouvy s VHS Dobříš
  7. Diskuse
  8. Závěr

Aktualizace (2017-12-06):

TJ Sokol Nový Knín požádala o dodatečnou příspěvek na spoluúčast na opravu střechy sokolovny (kdo byl 23. září na Noci sokoloven a v rámci prohlídky budovy zavítal na půdu, mohl se na vlastní oči přesvědčit, že tu opravu opravdu potřebuje) a žádá o finanční příspěvek na povinnou spoluúčast. Tělocvičná jednota Sokol Nový Knín dostala přidělenu dotaci od MŠMT s tím, že povinná spoluúčast činí 30 % nákladů. TJ pro letošek žádá o příspěvek na část této spoluúčasti, část je schopna pokrýt z vlastních zdrojů. Proto starosta navrhuje dodatečně zařadit do programu zasedání i tuto záležitost.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Rozpočty, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.