Na Veselém vrchu se představila nová starostka Chotilska

Dne 31. prosince 2017 se uskutečnil již tradiční výstup na Veselý vrch. Ani po deseti letech zájem o tuto akci neupadá.

K mání byla opět pamětní placka, bylo lze se občerstvit svařeným vínem, případně vystoupit na rozhlednu. Letos poprvé na Veselém vrchu promluvila nová chotilská starostka Běla Tobolová, která v tomto končícím roce vystřídala dosavadního dlouholetého starostu Jiřího Šťástku. Ten byl ostatně – byť už „jen“ jako „řadový“ zastupitel – přítomen rovněž. Součástí akce bylo i krátké hudební vystoupení. Ti, kdo té hudby neměli ani pak dost, mohli ještě vyrazit do živohošťského kostela svatých Fabiána a Šebestiána, kde v rámci bohoslužeb, jež začínaly v 15.00 hodin, předvedl staroknínský chrámový sbor III. Pastýřskou mši od Františka Laštůvky (varhaníka a regenschoriho z Velké Polomi, který v oné obci působil zejména v 1. polovině 20. století; doplnění ze dne 04. ledna 2018: žil v letech 1906-1971 – jako varhaník působil od roku 1924  -něco více o něm lze najít na webu Velké Polomi – http://www.velkapolom.cz/assets/File.ashx?id_org=17859&id_dokumenty=1139)

Do roku 2018 vstoupíme – rovněž již tradičním – výstupem na Mikuli. Vyráží se 1. ledna 2018 ve 13.00 hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad směrem k výzkumáku a Kosařovům, odtamtud pak na vrchol Mikule. K mání opět bude tradiční novoroční čočka a možná opět památeční sklenice. 

aaa

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Chotilsko, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.