Účastníci výstupu na Mikuli přivítali rok 2018

Proslov na vrcholu Mikule

I rok 2018, který je jubilejní jak pro Československo (zrovna dnes jsme si připomněli pětadvacáté výročí jeho zničení a 28. října si připomeneme sté výročí jeho vzniku), tak pro novoknínský Sokol (120 let od založení novoknínské tělocvičné jednoty a 90 let od dokončení a otevření novoknínské sokolovny), byl v našem městě zahájen již devátým ročníkem výstupu na 481 metrů vysokou horu (když může být slovem „hora“ označován o 25 metrů nižší Říp…) Mikuli (pro neznalce místních poměrů: na ,mapách je jmenována jako Chvojná), jejíž vrchol je nejvyšším bodem novoknínského katastru (ovšem nikoliv nejvyšším bodem na území ve správě novoknínského městského úřadu – tím je Besídka o výšce 516 m na k.ú. Kozí Hory).

Stejně jako v případě silvestrovského výstupu na Veselý vrch ani zde zájem o akci neochabuje a účast je na knínské poměry poměrně slušná. Stejně jako před rokem se i tentokrát šlo kolem výzkumáku a od Kosařova mlýna nahoru, přičemž tentokrát aspoň část zúčastněných šla po celé trase vymyšlené pořadateli a nezkrátila si to (což pro místní znalce poměrů není žádný problém). Stejně jako před rokem se servírovala novoroční čočka, k dispozici byl i čaj a pro dospělé milovníky něčeho ostřejšího i nějaký ten Tuzemák. A ani zde nechybělo krátké hudební vystoupení.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Tělovýchova a sport, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.