Program mimořádného zasedání zastupitelstva 8. února 2018

Mimořádné zasedání novoknínského městského zastupitelstva se sejde dne 8. února 2018 od 19.00 kolem šišatého stolu v podkroví radnice. Její náplní bude jednak minule neschválená smlouva s VHS Dobříš (pro přechodné období, než město plně převezme vodohospodářskou infrastrukturu), jednak příprava forenzního auditu prací na komunikaci v Ledrenské ulici.

Celý program je následující:

  1. Zahájení
  2. Volba ověřovatelů zápisů
  3. Schválení programu
  4. Schválení členů komise pro forenzní audit a její náplně
  5. Schválení smlouvy s VHS Dobříš (spíše opět neschválení – vizme aktualizaci níže)
  6. Diskuse
  7. Závěr

Text smlouvy tentokrát nebyl v podkladech, což dává důvod domnívat se, že od 11. prosince 2017. kdy smlouva nebyla schválena, se na jejím znění nic podstatného nezměnilo. Proto je zde uveden odkaz na původní návrh smlouvy – je zde: NovyKnin-Servisni_Smlouva_VHS_Dobris-2017-12.

A konečně zde je samotná žádost o svolání mimořádného zasedání zastupitelstva: Zastupitelstvo-2018-01-16-ZadostOSvolani.

Poznámka:

Rozpis zasedání zastupitelstva na letošní rok stále ještě nebyl na městském webu zveřejněn, podle analogie s předchozím rokem lze ale očekávat, že první řádné zasedání by se mělo konat asi 22. února 2018, tedy dva týdny poté. Seznam zasedání pro letošní rok bude o něco kratší, protože někdy na přelomu září a října mají proběhnout komunální volby a termíny zasedání po nich budou již v režii nově zvoleného zastupitelstva.

Aktualizace 2018-02-01

Pan Martin Provazník poslal na SFŽP dotaz stran servisní smlouvy číslo II s VHS Dobříš, dostal zápornou odpověď, neboli smlouvu číslo II zřejmě schválit nepůjde. Snad se v případě nějaké havárie dokáže město s VHS nějak domluvit i bez té smlouvy…

Znění vyjádření ze SFŽP:

Dobrý den,

Vámi předložený návrh servisní smlouvy naplňuje charakter provozní smlouvy v oddílném modelu. Podpisem této smlouvy by došlo k nepřípustnému obcházení podmínek stanovených Metodikou. Fond nevydává kladné stanovisko k podpisu předložené servisní smlouvy.

Od 1.1.2018 má město Nový Knín v účinnosti nové podmínky RoPD pro samostatný model provozování, tzn. že převážnou část provozu vodohospodářské infrastruktury zajišťuje sám vlastník. K této skutečnosti bylo doloženo povolení k provozu vystavené na vlastníka vodohospodářské infrastruktury.

Na Fond již byla předložena servisní smlouva, ke které Fond 30.1.2018 zaslal stanovisko panu starostovi Havlíčkovi. Není nám tedy jasný účel a povaha této předložené smlouvy.

 

S pozdravem

Veronika Bendlová
projektový manažer
Oddělení provozování vodohospodářské infrastruktury

Státní fond životního prostředí ČR
Olbrachtova 2006/9, 140 00  Praha 4
tel.: +420 267 994 124 begin_of_the_skype_highlighting +420 267 994 124 BEZPLATNĚ  end_of_the_skype_highlighting, gsm: +420 724 775 114, fax: +420 272 936 597
veronika.bendlova@sfzp.cz | www.sfzp.cz

Bezplatná informační linka 800 260 500 begin_of_the_skype_highlighting  end_of_the_s

Aktualizace 2018-02-08:

Zřejmě bude podán návrh rozšířit program o zakoupení zasičského auta, konkrétně náhrady za Misubitshi Pajero, jemuž dosluhuje motor, přičemž jeho oprava se nevyplatí. Je návrh zakoupit použitý (avšak pořád ještě poměrně nový) vůz v Německu. Podle sdělení hasičů by vozidlo mělo být použitelné. Dodejme, že hasiči by vedle tohoto vozidla potřebovali i zásahový vůz (CAS), protože udržování dosavadní tatrovky v provozu vyžaduje enormní úsilí. Toho se ovšem letos zřejmě nedočkáme, snad příště.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.