Hasičský osobák na cestě

Údaje následující zprávy jsou převzaty z mailu pana Stanislava Fouknera, velitele novoknínské hasičské jednotky.

Delegace novoknínských hasičů se vydala na obhlídku vozidla, jehož nákup byl schválen zasedáním městského zastupitelstva ze dne 8. února 2018.

Vůz zatím přivezen nebyl, počítá se s tím, že se tak stane nejspíš v průběhu nastávajícího týdne (12.-18. února 2018). Hlavním důvodem toho, že vozidlo ještě není v Novém Kníně, je to, že cesty se nemohl zúčastnit pan Roman Ž., který by měl provést celkovou softwarovou diagnostiku. Ta by mohla odhalit případné skryté nedostatky, jež se jiným způsobem zjistit nedají.

Potřebných zásahů do vozidla by mělo být minimum – v podstatě bude nutno jen změnit polepy (označení hasičských vozidel v Čechách, na Moravě či ve Slezsku se od toho německého pochopitelně poněkud liší.

Jinak však s vozem panuje obrovská spokojenost. Motor se zdá být v naprostém pořádku, jeho chod byl plynulý, nekouří, chladící kapaliny je dostatek, nejeví žádné barevné změny ani není kontaminovaná olejem. Nejsou patrné ani žádné úniky provozních kapalin.

Stav karosérie odpovídá stáří vozu, spíše je ještě o něco lepší. Ta nejeví žádné známky oprav. Poškození od štěrku, kamínků apod. jsou minimální. I podvozek se zdá být v pořádku; vůz jede rovně i při brzdění či akceleraci.

Výstražné zařízení je funkční a jeho hodnota podle odhadu velitele hasičů přesahuje 100 000 Kč. Zde je například světelná signalizace: http://www.strobesnmore.com/Federal-Signal-Valor-Dual-Color-Lightbar.html, vozidlo pak má dalších 7 výstražných prvků téže značky. Vůz je vybaven i světelným vyhledávacím reflektorem s dálkovým ovládáním (operátor nosí ovladač v kapse).

Vady v interiéru jsou kosmetického charakteru a odpovídají používání v provozu u hasičů (jednotka v něm jezdí v zásahové výstroji, což samozřejmě bude činit i ta novoknínská).

Vozidlo má certifikát DEKRA (jde o největší německou – a třetí největší na světě – firmu pro inspekci vozidel založenou v Berlíně v roce 1925; více – v angličtině – je zde: https://www.dekra.com/en-us/home/), že údaje o vozidle jsou pravdivé a nepozměněné. Vozidlo je od začátku vedené jako hasičské, problémy s přihlášením k HZS by tím pádem neměly nastat.

Doufejme tedy, že diagnostika od pana Ž. žádné vážnější vady neodhalí a vůz bude dlouho sloužit k plné spokojenosti novoknínských hasičů.

Ještě zbývá dodat, jaký má být osud dosluhujícího vozu Mitsubishi Pajero (byť to nebylo v mailu pana Fouknera, nýbrž to zaznělo na zasedání zastupitelstva). Zřejmě jej převezmou sudovičtí hasiči. Protože jejich povolávání k zásahům je – na rozdíl od novoknínské jednotky – minimální, nevadí, že u uvedeného Mitsubishi jsou občas potíže se startováním apod. a k cestám na soutěže apod. je lze ještě využívat až do konce jeho fyzické životnosti.

Aktualizace (2018-02-22):

Vůz se dosud nachází v Německu, projednávají se tam všechny potřebné papíry pro jeho co nejsnazší zařazení do výjezdu. Aspoň takto jsem byl informován na zasedání zastupitelstva dnešního dne.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hasiči, Nový Knín, Zprávy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.