Mimořádné zasedání zastupitelstva 15. března 2018 skončilo předčasně pro neschválení programu

Dne 15. března 2018 se městské zastupitelstvo opět sešlo kolem šišatého stolu v zasedačce v podkroví radnice, a to na svém mimořádném zasedání. A zde je možno rovnou konstatovat, že se zase rychle rozešlo. Nebyl totiž schválen program zasedání. Nejspíš se tak stalo vůbec poprvé v tomto volebním období (ne-li poprvé od roku 1990 – ale tím si nejsem jist, třeba mě někdo opraví).

Původně měly být hlavním bodem dvě smlouvy s ČEZem. Jedna je smlouvou o smlouvě budoucí a týká se věcného břemene pro umístění závěsného kabelu ve Staroknínské ulici – přes ulici k benzínové pumpě (či přesněji k novostavbě, kterou v jejím sousedství staví její majitel). A ta druhá  se týká elektrického vedení na parcelu č. 699 v k.ú. Kozí Hory, které má částečně vést i přes městské pozemky (samotná parcela 699 je v soukromém vlastnictví a majitelé na ní chtějí stavět). Jde o parcelu při hlavní silnici přibližně v půlce cesty mezi kozohorskou kapličkou a bývalou hospodou (pro mladší čtenáře: fungovala do roku 1988 a nacházela se kousek pod myslivnou Colloredo-Mansfeldů).

Den po zveřejnění původního programu se objevila jeho rozšířená verze, do které přibyly dva body: odvolání stávajícího místostarosty a volba místostarosty nového.

Jako obvykle platí, že tato zpráva není oficiálním zápisem, který bude k dispozici na městském webu.

 • Pozn. MH: Co bylo příčinou této dodatečné změny programu, bylo těžké říci – možnosti se zdály být v zásadě tři:
  • Na radnici zapomněli ony body do programu zahrnout a učinili tak až po upozornění předkladatelů.
  • Předkladatelé si na možnost zařazení bodů do programu vzpomněli dodatečně.
  • Předkladatelé vložili body do programu s jednodenním zpožděním úmyslně.
  • Z toho, co zaznělo v úvodu jednání, se zdá, že platí spíše verze čtvrtá, tj.žádná z mých výše uvedených spekulací: o bodech se dohodlo pracovní zastupitelstvo v době, kdy byl starosta města na dovolené v zahraničí a v době, kdy posílal návrh programu, o oněch „odvolávacích bodech“ nevěděl.

Ale ať už to bylo, jak to bylo, zasedání nakonec skončilo dříve, než vlastně pořádně začalo, a to z důvodu neschváleného programu.

Celý průběh zasedání tedy byl následující:

Před zahájením mezi zastupiteli kolovala listina se seznamem lidí, kteří by měli být za zákona připojeni na veřejnou kanalizaci, leč nejsou. A to jen k nahlédnutí. Na veřejnost se uvedená listina nemůže dostat z důvodu ochrany osobních údajů (Pozn. MH: Tj. o jejím obsahu bych musel pomlčet – a to nejen v tomto blogu – i v případě, že by se mi nějakým nedopatřením dostala do rukou.)

 1. Zahájení
  • Zasedání bylo zahájeno v 19.07 hodin. Zastupitelstvo se sešlo v počtu 11 zastupitelů a 2 zastupitelek.
 2. Volba ověřovatelů zápisu
  • Ověřovateli zápisu byli zvoleni Ludvík Koza a Pavel Hnízdil (pro / proti / zdrželi se hlasování) 10 / 0 / 3
 3. Schválení programu
  • Nejprve starosta Tomáš Havlíček navrhl doplnit program o bod týkající se odměňování zastupitelů od začátku letošního roku. Že sdělí informace a doporučení z kraje, případně se na základě těch informací přijme nějaké rozhodnutí.
  • Poté se ale zvedl Milan Brejcha s tím, že je pro vypuštěná bodů 4 a 5, tj. odvolání dosavadního a volba nového místostarosty. S tím, že by bylo žádoucí, aby v případě projednávání takového bodu byli přítomni všichni členové zastupitelstva. A zejména pak místostarosta Petr Chmelík, jehož se ony body týkají.
  • Poté starosta svůj původní protinávrh stáhl s tím, že to je do značné míry hlavně informace, kterou lze zahrnout třeba do diskuse.
  • Pak se ozvali zástupci Zlatohorců (tuším Radek Hrubý či Petra Moravcová, nebo postupně oba, ale nejsem si jist) v tom smyslu, zda mělo smysl svolávat mimořádné zasedání kvůli dvěma banálním smlouvám.
  • Nicméně hlasovalo se nejprve o protinávrhu Milana Brejchy, tj. o programu s vypuštěnými body 4. a 5.
  • Takto upravený program nebyl schválen – výsledek hlasování byl 6 / 7 / 0. 
  • Hlasovalo se tedy o původním návrhu programu. A ten byl smeten zcela jednomyslně: 0 / 13 / 0
  • Pozn. MH: Tj. proti hlasovali i ti, kdo měli zájem o odvolání stávajícího místostarosty – zřejmě jim došlo, že za dané konstelace by neměli dost hlasů. A nedošlo jim, že se i v případě neúspěchu toho odvolávání místostarosty klidně mohly schválit aspoň ty dvě „banální smlouvy“, které takto budou zbytečně zatěžovat příští (nejspíš řádné) zasedání, kde jistě bude i tak řada dalších bodů.
  • A ještě jedna poznámka MH: buďme však poctiví a přiznejme si, že ono by to neschválením programu skončilo i v případě, že by se o nezkráceném programu hlasy pro a proti navzájem prohodily – bylo by to 7 / 6 / 0, což by nestačilo, protože pro přijetí usnesení (a tudíž i ke schválení programu) je potřeba nadpoloviční většina hlasů všech, nikoliv jen přítomných členů a členek zastupitelstva – a tou nadpoloviční většinou je osm hlasů.
  • Čímž zasedání de iure skončilo.
  • Potom se – de iure už mimo program – na starostu a jeho okolí – obrátily dvě spoluobčanky, jimž vadí stav chodníku u staveniště u benzínky, který – s ne právě mírnou nadsázkou (nadsázka pochází od MH, tj. od autora reportáže, nikoliv od oněch spoluobčanek) – připomíná spíš terén, v němž se odehrávají závěrečné scény Krále Šumavy, než komunikaci pro pohodlný přesun chodců (zřejmě zejména vlivem stavební mechanizace, která tudy na a ze staveniště vyjíždí). Pozn. MH: „Poněkud“ „bahnitý“ charakter chodníku mohu potvrdit – občas tam tudy chodím v neděli na Dobříš.
  • Kolem 19.30 hodin tak byla většina účastníků a účastnic mimo budovu radnice.
 4. Odvolání místostarosty města (dodatečně vsunutý bod)
  • Nekonalo se z důvodu neschválení programu.
 5. Volby místostarosty města (dodatečně vsunutý bod)
  • Nekonalo se z důvodu neschválení programu.
 6. Schválení smlouvy o smlouvě budoucí pro stavbu IP-12-6013768/VB/1
  • Nekonalo se z důvodu neschválení programu.
 7. Schválení smlouvy o zřízení věcného břemene IP-12-6011595/1
  • Nekonalo se z důvodu neschválení programu.
 8. Diskuse
  • Nekonalo se z důvodu neschválení programu.
 9. Závěr
  • Zasedání skončilo z důvodu neschválení programu kolem 19.20 hodin

Parcela 699 a její okolí

Parcela 699 a její okolí

 • Návrh smlouvy o smlouvě budoucí ve Starém Kníně je zde: Smlouva_Stary_Knin
 • Návrh smlovy o zřízení věcného břemene na Kozích Horách je zde: Smlouva_Kozi_Hory
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Kozí Hory, Nový Knín, Starý Knín, Zastupitelstvo se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.