V Mincovně začala velikonoční výstava

Již tradiční velikonoční výstava začala v pátek 23. března 2018 v novoknínské Mincovně. Jak již bylo uvedeno, své výrobky na ní vystavují CSS Hvozdy, Farní charita Starý Knín Rukama Nohama, Stéblo Borotice a jednotlivci z Nového Knína a okolí. Velkou část exponátů lze koupit (např. velmi podařené madeirované kraslice: menší za 40 Kč a větší za 55 Kč).

Již v první den se výstava setkala s velice slušnou návštěvností, často ze škol a školek, prázdnotou však zdaleka nezela ani v sobotu.

Dnes (24. března 2018) a zítra (25. března 2018) budou její součástí vždy od 13.00 do 17.00 (před)velikonoční dílničky, jejichž součástí bude malování na sklo, výroba velikonočního závěsu nebo zápichu do květináče, malování kraslic voskem, madeirované kraslice (vlastní pouch výhodou), pletení pomlázek.

Výstava potrvá do Božího hodu, tedy do 1. dubna 2018 a bude otevřena vždy od 09.00 do 17.00 hodin.

Další výstava by měla začít 27. dubna při příležitosti 25 let Farní charity Starý Knín a při příležitosti příjezdu hostů z partnerského Ledra. Další podrobnosti budou doufejme zveřejněny později, až budou známy.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.