Mimořádné zasedání zastupitelstva 5. dubna 2018 – další, které se na ničem neusneslo

Jak bylo zveřejněno na vývěsce na náměstí Jiřího z Poděbrad, dne 5. dubna 2018 od 19.00 hodin mělo proběhnout kolem šišatého stolu v podkroví radnice další mimořádné zasedání (nějak se s nimi v poslední době roztrhl pytel) městského zastupitelstva. Hlavními body programu měly být nákup vozu pro JSDH a výsledky výběrového řízení na Ledrenskou ulici (tedy na to, co zbývá dokončit z jejího povrchu).

Leč situace se vyvinula opět jinak, než se zpočátku mohlo zdát. Ukázalo se, že došlo k „nedohodě“ mezi oběma volebními stranami, v důsledku čehož se zastupitelstvo nesešlo v usnášeníschopném počtu.

Celý program byl tento:

 1. Zahájení
 2. Volba ověřovatelů zápisu
 3. Schválení programu
 4. Schválení koupě vozidla pro JSDH Nový Knín
 5. Schválení výsledků výběrového řízení Ledrenská
 6. Někam sem (což ale na vývěsce na náměstí nebylo) mělo být zařazeno projednání auditu Ledrenské ulice
 7. Závěr

Nicméně ještě před zasedáním zaznělo (mailem či po telefonu, už si nepamatuji. e-mail je pravděpodobnější) ze strany Zlatohorců, že jich je málo (Radek Hrubý byl omluven z rodinných důvodů – a možná chyběl ještě někdo, tuším pan Nevařil), a že tedy nemá cenu, aby přišli. Nicméně obě party, tedy partaje, by dohromady usnášeníschopný počet daly – jen by prostě byly nuceny jít do konsensu.

Nyní se pokusím vysvětlit, jak jsem pochopil podstatu problému, ale protože jsem nemohl být na více místech současně, mohu soudit jen podle toho, co zaznělo na radnici, za případné nepřesnosti se proto předem omlouvám. Nuže:

 • Části zastupitelů se příliš nelíbila cena auditu (předpokládám, že toho forenzního, který by se týkal komunikace v Ledrenské ulici; pak ještě byl v plánu nějaký audit celkový, ale na ten snad dosud nepřišla řeč podrobněji). Když se o něm koncem loňského roku jednalo, mluvilo se o tom, že by měl vyjít na nějakých třicet až padesát tisíc. Nu a najednou z těch padesáti tisíc bylo, pokud jsem dobře slyšel, sto dvacet tisíc, což je pochopitelně poněkud jiná částka. (Zde nemohu vyloučit, že jsem špatně rozuměl já a ta částka 120 000 Kč se týkala toho celkového auditu – ale fakt nevím.)
 • Z tohoto důvodu údajně (takhle to říkal na radnici, nemohu vyloučit, že to předtím formuloval trochu jinak) starosta navrhl něco v tom smyslu, že povrch vozovky v Ledrenské ulici by se (samozřejmě) dodělal tak, jak by si přáli oni (což by neměl být problém, protože zaznělo, že oproti původní smlouvě by netrvali na chodnících, které v ní byly zmíněny, čili bylo by to levnější), a pokud by (obyvatelé Ledrenské ulice) netrvali na tom forenzním auditu, že by zastupitelstvo mohlo zvážit revokaci příslušného usnesení.
 • Dále snad měl navrhnout, že by se tedy projednalo to hasičské auto a to výběrové řízení a ten audit se tedy odložil (na některé z příštích zasedání).
 • Což si ale – zdá se – zastupitelé zvolení za Zlatohorce vysvětlili tak, že by se odložil jaksi úplně – pročež zůstali sedět U Mikulášků a na zasedání nedorazili. Ba odmítli dorazit.
 • A to i přes to, že Milan Brejcha se snažil zvrátit jejich rozhodnutí telefonicky (a věc uvést na pravou míru – poznámka v závorce doplněna 2018-04-06).
 • Sem vsuňme poznámku: Milan Brejcha je spíše zastáncem toho celkového auditu, aby si zastupitelstvo krylo záda a případná pochybení (aspoň ta vážnější) napravilo dříve, než je případně dá někdo k soudu. (A že nějaké nesrovnalosti byly, víme ze zápisů kontrolního výboru, které se na zastupitelstvu projednávaly. Jde jen o to, nakolik jde o problémy vážné.) Jaký je jeho nynější postoj k forenznímu auditu vozovky v Ledrenské ulici nevím, v době, kdy se o něm hlasovalo, byl pro, pokud si dobře vzpomínám – ale – opakuji – to se ještě mluvilo o ceně cca do 50 000 Kč.
 • A tak se mluvilo jen nezávazně; zástupce hasičů stočil řeč na rodinu, která byla minulou neděli (na Boží hod velikonoční – dodatečně vsunutá poznámka MH do textu) těžce postižena požárem; padl návrh uspořádat pro ni sbírku. Na což reagoval starosta tím, jak byrokraticky náročné je uspořádání takové finanční sbírky. Zazněla odpověď, že nemusí jít o finanční sbírku, že by mohlo jít např. o sbírku ošacení apod. Což už by prý udělat šlo. (Přidáno 2018-04-06: A pak se nějakou dobu mluvilo o možných podrobnostech – uvidíme, jak to dopadne; každopádně starosta již bezprostředně po ohni zajistil po telefonu – vracel se zrovna z hor – ubytování v azyláku, to postižení zatím nevyužili a bydlí po známých.)
 • Když se Zlatohorci odmítli dostavit a zastupitelů za Tradici a prosperitu bylo přítomno pouze šest, přesněji pět zastupitelů a jedna zastupitelka (ze zdravotních důvodů chyběl Miloš Petřík, dále pak chyběli Ondřej Moravec a Pavel Hnízdil), bylo jasné že zasedání nebude usnášeníschopné, a kolem půl osmé hodiny večerní se tedy torzo zastupitelstva rozešlo.

Jak již bylo zmíněno, schůzka s obyvateli Ledrenské ulice se má konat příští pondělí, uvidíme, jaké budou její výsledky.

A ještě poznámka k tomu, kde „zamrzlo“ hasičské auto, které vypadalo (tedy jehož koupě vypadala) tak nadějně: prodejce nedodal slíbený certifikát (původně to neměl být absolutně žádný problém), začal se vykrucovat a později víceméně přestal komunikovat. A zálohu ještě nevrátil. Nový vůz pro posádku je ale už opravdu naléhavě potřeba, při minulém zásahu Mitsubishi Pajero odmítlo poslušnost a hasiči museli k ohni soukromým civilním vozem. (Dodatečně vsunutá poznámka 2018-04-06: cisternový vůz naštěstí provozuschopný byl – díky obětavé péči knínských hasičů. Také by ale potřeboval nahradit něčím novějším.)

 

Pozn. MH: Jak že to svého času zpívali pánové Voskovec a Werich?

My už nejsme lidi, 
my jsme jenom partaje,
žádný z nás nevidí, 
v čem ta chyba je.

Více zde: http://www.ujdeto.cz/lyrics/jan-werich/civilizace-cz/ (tam je ovšem k původnímu textu přiložen odkaz na pozdější nahrávku z „bolševické“ éry, už bez Jiřího Voskovce, kde je text – možná trochu nuceně – „aktualizován“ až ke křiklavě optimistickému závěru – a výše citované verše se v něm nenacházejí).

Nahrávka s původním textem, ještě s V+W, je ke slyšení zde: https://www.youtube.com/watch?v=BgS1o2SWpTc 

Aktualizace 2018-04-08 na základě komentáře pana Fouknera:

Od koupě vozu Ford Ranger se ustoupilo poté, co prodejce neposkytl slibovaný certifikát (který by usnadnil zařazení vozidla do výjezdu). Na uvedený vůz nebyla složena žádná záloha.

Poté se naskytla možnost nákupu vozu Níssan Navara (předpokládám rovněž uzpůsobeného potřebám hasičů). Rada města, pokud jsem dobře rozuměl, doporučila složit zálohu, aby se předešlo tomu, že vůz koupí někdo jiný, než se stihne sejít zastupitelstvo. Bylo tedy svoláno mimořádné zasedání – a to dopadlo tak, jak je napsáno výše.

„Podrží“ prodejce ono vozidlo zarezervované do řádného zasedání zastupitelstva, které se má konat 19. dubna?

Aktualizace 2018-04-20

Díky poskytnuté záruce podržel. Doufejme, že se nevyskytne další překážka, která by tomu zabránila.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Mimořádné zasedání zastupitelstva 5. dubna 2018 – další, které se na ničem neusneslo

 1. Stanislav Foukner napsal:

  Jen bych uvedl na pravou míru že záloha na Ford Ranger nebyla žádná . Záloha byla složena na druhé auto Nísan Navara dle rady města Nový Knín. (Opatření proti prodeji než se sejde zastupitelstvo což prý nebude žádní problém a jsou ochotní se sejít třeba druhý den) Jak je vyět nesešly se ani po rádné svolávací době bereme to jako absolutní pohrdáním naší jednotky .Zároveň si myslím ze dělají všechno proto aby hasiči v novém Kníne skončily členové výjezdové jednotky toho mají jak se říká pokrk a sám se jen modlím aby vydržely alespoň do voleb. S pozdravem S.F

  • Miloš Hlávka napsal:

   Díky za upřesnění. Z programu žel nebylo patrné, o které auto se jedná,

   Takže pokud dobře rozumím, Rada města Nový Knín (ve které jsou zastoupeny OBĚ volební strany, které se účastnily minulých voleb) to podpořila. Ale zastupitelstvo, v němž jsou zastoupeny TYTÉŽ, se pak nesešlo.
   Ostatně jde nejen o hasiče, mělo se jednat i o výsledcích výběrového řešení na dokončení povrchu Ledrenské ulice, což je dluh už po minulém zastupitelstvu.
   Držím hasičům palce, aby se po letošních volbách dočkali vstřícnějšího zastupitelstva.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.