Komunální volby budou 5. a 6. října 2018

Komunální volby se velmi pravděpodobně uskuteční ve dnech 5. a 6. října 2018 (podle zákona jde o nejzazší možný termín). Dne 23. května tak určil prezident Miloše Zeman. Toto rozhodnutí ještě musí podepsat premiér v demisi Andrej Babiš (je ale krajně nepravděpodobné, že by nějaká překážka nastala zrovna zde).

Volební strany tudíž mají na sestavení a odevzdání kandidátních listin čas do 31. července 16.00 hodin; registračním místem je příslušný pověřený obecní úřad, jímž je pro kandidátní listiny do zastupitelstev měst a obcí Novoknínska MÚ na Dobříši.

Kandidátní listiny mohou podávat politické strany a hnutí, jednotliví nezávislí kandidáti a sdružení nezávislých kandidátů; nezávislí kandidáti a sdružení nezávislých kandidátů mají povinnost ke své kandidátní listině přiložit petici podporující kandidaturu, přičemž počet potřebných podpisů je závislý na velikosti obce. Pro Nový Knín by měla petice na podporu sdružení nezávislých kandidátů obsahovat pravděpodobně nejméně 141 podpisů (7 % obyvatel zaokrouhlených na celé číslo nahoru – pokud byl počet obyvatel k 1. lednu 2018 skutečně 2 011, vyjde právě tento počet).

Zdroj: například https://www.novinky.cz/domaci/472886-komunalni-volby-budou-5-a-6-rijna-rozhodl-zeman.html

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Komunální politika, Nový Knín, Oznámení, Zastupitelstvo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.