Noc muzea 2018 byla úspěšná – paní Nešutová by byla šťastná

Rýžování

Rýžování

Noc muzea se vydařila – těžko říci (nebo napsat) něco jiného. A to i přes to, že další zajímavé akce se konaly i v okolí; například v Malé Hraštici byl dětský den a ve skanzenu ve Vysokém Chlumci se konal program Vojáci na vsi.

Pro pracovnice této instituce, jakož i pro jejich spolupracovnice a spolupracovníky se možná vydařila až příliš: poslední skupinka zájemců přišla kolem tří čtvrtí na jedenáct večer, tudíž pochopitelně nemohli vše projít včas. A tak ve chvíli, kdy hodiny na věži kostela svatého Mikuláše odbíjely třiadvacátou hodinu a pracovnice zamykaly budovu, se hrnčířský kruh ještě otáčel a písek kroužil v rýžovací pánvi. A možná i nějaká ta zlatinka na jejím dně zůstala.

Podle pořadatelek a pořadatelů byla účast hojná, a jak pravila několik minut před zavíračkou paní Lojínová, paní Nešutová by byla šťastná. Vždycky si přála, aby Mincovna, stavení, které kdysi patřilo jejím předkům a pak po restituci krátkou dobu i jí samotné (následně Mincovnu městu odprodala tuším za v té době už víceméně symbolickou cenu 100 000 Kč), sloužilo k radosti i prospěchu široké veřejnosti. A to se této noci opět naplnilo v míře vrchovaté.

Noc muzea 2018 skončila, ať žije Noc muzea 2019 – ostatně pracovnice této instituce již začínají přemýšlet, co bude jejím programem.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.