Noc muzea 2018 začala

Návštěvníci a návštěvnice Noci muzea u pokladny

Návštěvníci a návštěvnice Noci muzea u pokladny

Začátkem června sice bývá denní světlo do nějakých 21 hodin, ale akce nazvaná Noc muzea v novoknínské Mincovně začala podle programu v 16.00 hodin. A přestože vrchol zájmu lze očekávat v poněkud pozdějších hodinách, vzápětí se začali dovnitř nesměla trousit první návštěvníci a návštěvnice.

Ukázky keramické tvorby (Johana Dvorská) a rýžování zlata (Český klub zlatokopů) lze najít za budovou, kuchyňské nádobí zhruba z před stovky let pak v místnosti, která je věnována novoknínským řemeslům, svědky piplání se s kaligrafickým písmem pak můžeme být v někdejší pracovně paní Nešutové. Výroba šperků je k vidění v chodbě a staročeský trdelník lze zakoupit ve stánku na chodníku před budovou.

Vše má trvat do 23 hodin. Protože však pohled na dveře muzea, které se právě zavírají, nepatří právě k plnohodnotným muzejním zážitkům. lze jedině doporučit přijít dříve (řekněme do 22 hodin, to se ještě dá ledacos stihnout).

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Nový Knín, Zprávy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.