Festival v Bezzecce 2018 se vydařil

Milena Pazzoli a Manu Pellegatta z Milána

Milena Pazzoli a Manu Pellegatta z Milána na festivalu v Bezzecce

Jako každý rok se i letos konal v Bezzecce hudební festival. Byl to tuším jedenáctý ročník, z toho šestý s českou účastí. I letos byl na festival vypraven autobusový zájezd, který trval od 17. do 24. června a jehož se účastnili nejen muzikanti, ale i další cestující.

S výjimkou festivalu, který byl pro účinkující „povinný“ (kvůli tomu tam přece jeli…), v podstatě nebyl stanoven žádný pevný program a každý mohl čas využít podle své nátury. A tak bylo možno čas trávit různě – od popíjení na terase Lembondelu, kde jsme byli ubytováni, přes procházky po okolních kopcích (Šli jste někdy z Lebondelu přes Malgu Saval a Campi do Rivy del Garda?) po vysokohorskou cyklistiku.

"České" pódium v Bezzecce

„České“ pódium v Bezzecce

„České“ pódium letos bylo v zahradě na rohu ulic Giaccoma Cise (Via Giaccomo Cis – pojmenována po obchodníkovi, který se zasloužil o vybudování staré Ponalské cesty do Rivy del Gardy) a Chyňavské ulice (Via Chyňava); po skončení festivalu byla tráva v jejím středu značně zdupána od tance návštěvníků. Snad to majitel zahrady (který se přišel podívat na stavbu pódia, přičemž se obával o osud jedné z jabloní, o niž muzikanti uvázali lano držící střechu pódia) přežil ve zdraví (a ta jabloň taky). Vedle toho byla v ulicích Bezzeccy další místa, kde bylo možno slyšet hudbu velmi různých žánrů: od harmonikářů a místní (mimochodem velmi kvalitní) dechovky přes pěvecké sbory, folklór a folk po rock. Téměř každý si tam tedy mohl přijít na své.

Ledrenské jezero ze stezky na Saval

Ledrenské jezero ze stezky na Saval (s poněkud „kreativní“ úpravou barev)

Cima Parì od Boccy Saval

Cima Parì od Boccy Saval

Dodejme, že přálo i počasí – bylo příjemně, většinou žádné nesnesitelné vedro. Například kolem půlnoci z 21. na 22. červen ukazoval teploměr na Centru Dona Bosca kolem 21 stupňů. Přitom pamatuji rok, kdy v tutéž noční hodinu ukazoval kolem 29 stupňů. Podotýkám, že Celsiových, a to plus. Jen krátce jsme se o osud vystoupení strachovali – to když se 21. června 2018 kolem čtvrté hodiny podvečerní dalo do deště a nebe vypadalo značně zataženě. Naštěstí začal později déšť ustávat a kolem 17.30 už se vesele budovalo pódium s reálnou nadějí, že festival proběhne v pořádku. A také proběhl.

Hasičský vrtulník v Pieve di Ledro

Hasičský vrtulník v Pieve di Ledro

Pobyt byl zpestřen i tím, že v Pieve di Ledro v oněch dnech probíhalo velké soustředění hasičského žactva z celé provincie, které směřovalo ke svému vyvrcholení právě v době našeho odjezdu. Ovšem stany, které hostily účastníky onoho setkání, stály už v době našeho příjezdu a nebýt v ulicích plakáty o onom hasičském setkání, mohl se kdekdo domnívat, že v Pieve u supermarketu vyrůstá další uprchlický tábor.

A ještě jeden dodatek: Ponalská cesta doznala ve svém dolním úseku několika oprav, takže na některých místech jsou od sebe odděleny pruhy pro chodce a pro cyklisty. A restaurace Belveder zhruba v půlce cesty mezi Rivou a Biacesou, která byla v době našeho prvního putování Ponalskou cestou ruinou, již funguje ke spokojenosti jak provozovatelů, tak zákazníků.

Další zájezd je městský, s pevnějším programem, a proběhne 6. – 10. září 2018. Pokud přihlášení účastníci neuhradí cenu 3500 Kč do konce června, otevře se prostor pro náhradníky – ale ani jich není právě zanedbatelné množství.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kultura, Ledro, Partnerství Ledro - Nový Knín, Zprávy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.