Nehoda kamiónu mezi Novým Knínem a Malou Hrašticí

Uvízlý kamión mezi Malou Hrašticí a Novým Knínem 20. července 2018 kolem 05.50 hodin. Doprava byla plně obnovena kolem 18.20 hodin.

Uvízlý kamión mezi Malou Hrašticí a Novým Knínem 20. července 2018 kolem 05.50 hodin. Doprava byla plně obnovena kolem 18.20 hodin.

Na silnici II/116 mezi Novým Knínem a Malou Hrašticí došlo k dopravní nehodě. V nejprudší zatáčce celého úseku (GPS: 49.7973669N, 14.2846344E) „ztroskotal“ kamión – buď okraj vozovky neudržel hmotnost návěsu nebo se návěs „nevešel“ na silnici a prorazil svodidla – každopádně návěs kamiónu (který jel od Hraštice k Novému Knínu) v uvedené zatáčce uvízl a jeho pravá strana spočívá (aspoň kolem 05.45 hod. spočívala) na vozovce na podvozku, nikoliv na kolech.

(Aktualizace 2018-07-20 19.05: od 18.23 jsou podle pid.cz následky nehody zřejmě odstraněny – vizte též níže. Konec aktualizace.)

Autobusy linky 488 mezi Novým Knínem a Malou Hrašticí tudíž nejezdí – aspoň kolem 06.00 hodin nejezdily. Zda byla stanovena nějaká objízdná trasa, nevím, skoro určitě jsou mimo provoz zastávky Nový Knín, Elko, Nový Knín, sokolovna a Malá Hraštice, Velká Hraštice (dříve Malá Hraštice, vilová čtvrť). Situaci sledujte prosím zde: https://pid.cz/mimoradnosti/) Menší osobní auta by měla být schopna s velmi velkou opatrností  daným úsekem projet (aspoň než přijede technika pro vyproštění kamiónu – pak po dobu vyprošťování neprojedou ani ona – takže radši se tomu úseku vyhnout už teď), náklaďák či autobus ani omylem.

Kdy se podaří silnici uvolnit, si netroufám tvrdit – už proto, že nevím, kdy přesně k uvedené nehodě došlo a kdy začal řidič uvízlého kamiónu podnikat kroky k jeho vyproštění.

Aktualizace (2018-07-20 18.55 hod.): Podle webu pid.cz byl provoz obnoven 20. července 2018 v 18.23 hodin.

A jelikož podle archívu mimořádností za posledních 24 hodin (https://pid.cz/mimoradnosti/?archive=1obsah této stránky se však mění a uvedený údaj nejspíš brzy zmizí) problém začal již včera v 18.22 hodin, výpadek (následek havárie kamiónu) trval celých 24 hodin. 

Aktualizace 2018-07-20 cca 21.20 hodin:

Upřesnění: na vině byl stav silnice, která neunesla tíhu návěsu a utrhla se pod ním. Což lze vidět poté, co se návěs podařilo vyprostit. Nicméně kolem dvacáté hodiny se stále nacházel těsně za zatáčkou a probíhaly na něm aspoň nejnutnější opravy.

Ve směru od Nového Knína je u pily instalována přenosná značka zákaz vjezdu, ale příliš respektována není; se zvýšenou opatrností je ostatně silnice průjezdná pro osobáky a při velmi zvýšené opatrnosti doufejme i pro linkové autobusy.

A ještě jedna aktualizace (21.45 hod.): aspoň pár fotek „z místa činu“ – pořízených kolem 20.00 hodin.

Reklamy
Poznámka | Příspěvek byl publikován v rubrice doprava, Malá Hraštice, Nový Knín, silnice, Zprávy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zde je možno zanechat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.